Polecamy
Paulina Motylińska 28,00 PLN 35,00 PLN

Monografia poświęcona informacji zdrowotnej została przez Autorkę bardzo starannie przygotowana... więcej >

Gala Małopolski Bibliotekarz Roku 2014

13 maja 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie podczas uroczystej Gali wręczono Krystynie Łętocha Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2014.

Wręczenie Medalu było zwieńczeniem I etapu ogólnopolskiego konkursu na Bibliotekarza Roku 2014. Honorowy patronat nad wyborem Małopolskiego Bibliotekarza Roku objął Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego. W V edycji Konkursu brały udział cztery kandydatki: Anna Jędrzejowska z Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Krystyna Łętocha z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie, Magdalena Maciejowska z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni i Dorota Szafraniec z VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Każda z pań wykazała się w minionym roku kreatywnością, wieloma inicjatywami promującymi czytelnictwo i może poszczycić się dużymi dokonaniami zawodowymi. Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2014 Kapituła przyznała Krystynie Łętocha z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie kierującej Filią w Myślenicach doceniając jej kreatywność, zaangażowanie w pracę nad zmianą postrzegania biblioteki pedagogicznej i zawodu bibliotekarza, kierowanie różnorakiej oferty biblioteki do wielu grup użytkowników, skuteczne pozyskiwanie środków na poprawę pracy placówki, włączanie się w akcje społeczne, dzielenie się wiedzą z bibliotekarzami i nauczycielami oraz umiejętne łączenie pasji z pracą zawodową.

Galę finałową poprowadzili Dorota Rzepka – przewodnicząca Zarządu Małopolskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Jerzy Woźniakiewicz – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Spotkanie rozpoczęto od występu zespołu muzycznego "Biblio-bend czyli grupy bibliotekarek gotowych na wszystko" z Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Grupę założyła Anna Jędrzejowska kierownik Filii Nr 19 ŚBP, nominowana w tegorocznym konkursie, w kwietniu 2014 r. by w ten sposób przyczynić się do zmiany powszechnego postrzegania bibliotekarzy. Premierowy występ Biblio – bendu odbył się w maju 2014 r. w Tygodniu Bibliotek na obchodach 20-lecia ŚBP. Podczas Gali zespół zaprezentował "Taniec bibliotekarzy", do którego słowa napisała Aleksandra Habdanek-Wojewódzka, muzykę Jaga Wrońska. W trakcie występu bibliotekarzom akompaniowała Maria Kowalczyk kierownik Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej Nr 4 w Krakowie. Wręczenie Medalu i dyplomów poprzedziły prezentacje dokonań wszystkich kandydatek, obrazujące ich pracę z czytelnikiem, różnorodność podejmowanych inicjatyw i pomysłowość jaką wykazywały się w promowaniu książek.

Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2014 Krystynie Łętocha wręczyli: w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego Monika Wiejaczka zastępca Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w imieniu WBP - dyrektor Jerzy Woźniakiewicz, w imieniu SBP przewodnicząca Okręgu Dorota Rzepka. Dyplomy i gratulacje odebrały również pozostałe nominowane bibliotekarki i organizatorzy bibliotek, w których pracują. Zgodnie z tradycją Galę zakończył "Literacki Koncert Życzeń". Przygotowała go Anna Kulińska - nauczyciel bibliotekarz w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Krakowie, laureatka III edycja konkursu i uczniowie kl. I: Ewelina Cegielska i Maciej Wnęk. Odczytali oni wiersze i fragmenty prozy wybrane przez laureatkę i nominowane: Annę Jędrzejowskę - Terry Pratcheta "Prawda", Magdalenę Maciejowską – "Gwiazdy" Jana Twardowskiego, Krystynę Łętocha - Carlosa Luisa Zafona "Cień wiatru" fragment rozdziału "Cmentarz Zapomnianych Książek" i Dorotę Szafraniec - Wisławy Szymborskiej "W zatrzęsieniu".

Gratulujemy laureatce i nominowanym życząc wiele satysfakcji z wykonywania zawodu bibliotekarza, hojnych organizatorów i wdzięcznych czytelników.

Galeria zdjęć

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP