Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Biblioteka - wstąp i wybierz! Tydzień Bibliotek w jasielskiej MBP

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 20.05.2015

Spotkania z pisarką Tiną Oziewicz, odkrywanie Islandii z Jasielskim Klubem Podróżnika, akcja „Wyhaczona! Wybierz książkę” czy obrazkowy teatrzyk kamishibai dla przedszkolaków. To niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Podczas akcji odbywającej się pod hasłem „Wybieram bibliotekę!”, MBP w Jaśle odwiedziło ponad 580 osób.  

Tegoroczne hasło dało możliwość podkreślenia tych działań biblioteki, które sprawiają, że jest miejscem potrzebnym oraz atrakcyjnym dla mieszkańców Jasła i regionu.

Na czytelników odwiedzających bibliotekę czekały inspirujące spotkania i aktywności. Miłośnicy sztuki 8 maja spotkali się z jasielską malarką Magdaleną Florczyk, która opowiedziała o inspiracjach i drodze twórczej. Uczniowie szkół podstawowych oraz członkowie Klubu Czytających Rodzin 11 i 12 maja spotkali się z pisarką Tiną Oziewicz, a fani podróży 13 maja wspólnie z Remigiuszem Gogoszem, odkryli uroki Islandii. Wśród spotkań nie zabrakło również akcentu regionalnego – 12 maja w Klubie Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” odbyła się promocja tomiku Bernadety Samborskiej „Ogród Boży”. Natomiast czytelnicy odwiedzający Wypożyczalnię dla Dorosłych mogli wziąć udział w akcji „Wyhaczona! Wybierz książkę, którą polecili inni” i dołożyć do specjalnego książkowozu, swoją ulubioną lekturę lub wyszukać nowość książkową, wśród książek polecanych przez innych.

Jasielska edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek była również okazją do poznawania możliwości nowych technologii i wzmacniania kompetencji cyfrowych. 9 maja podczas akcji „Rany! Rety! Tablety!” dzieci, młodzież i osoby dorosłe uczyły się obsługi tabletów iPad Air, poznawały aplikacje w rzeczywistości rozszerzonej i podstawy kodowania. 12 i 15 maja seniorzy wzięli udział w warsztatach internetowych podczas, który sprawdzili jak wyszukiwać informacje, zapisywać potrzebne linki i podróżować taniej dzięki Internetowi.14 maja mali programiści – uczestnicy programu Mistrzowie Kodowania – przygotowywali projekt multimedialnej kartki na Dzień Mamy.

W ramach Tygodnia Bibliotek o kreatywne zajęcia dla czytelników w każdym wieku zadbały również biblioteczne filie. W Filii Nr 1 przedszkolaki obejrzały obrazkowy teatrzyk „Magiczny świat kamishibai”, dzieci w wieku 8-10 lat wzięły udział w zajęciach „czytanie na iPadzie!” a dzieci, rodzice i dziadkowie
w międzypokoleniowych zajęciach „Pstryk Komiks!”.

Filia nr 2 zaprosiła: najmłodszych czytelników do literackich podróży po Europie Co kraj to obyczaj”, dorosłych i seniorów na zajęcia z podstaw obsługi tabletów, a całe rodziny do zajęć edukacyjnych
z twórczego recyklingu.

W Filii nr 3 dzieci wzięły udział w akustycznych zabawach „Bum Bum Rurki” oraz zajęciach architektonicznych „Wieża wiedzy” a dorośli i seniorzy poznawali przydatne aplikacje podczas zajęć „Wybieram tablet! Wirtualne spacery”.

MBP JasłoPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP