Polecamy
48,00 PLN

    Profesor Jadwiga Kołodziejska (1928-2016) należy do najbardziej znanych... więcej >

Tydzień Bibliotek w GBP w Miedźnej z/s w Grzawie

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie Województwo: śląskie
Data dodania: 21.05.2015

12 maja podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie odwiedzili naszą Bibliotekę i obejrzeli przygotowaną prezentację. Jej tematem były wynalazki, te przypadkowe, i te wyprzedzające swoją epokę, małe i duże, ważne i dziwne. Koło, spinacz, antybiotyki, lodowy lizak, podwójna miotła, pierwsze maszyny liczące, pistolet z aparatem – to tylko niektóre z zaprezentowanych wynalazków. W dalszej części spotkania odkrywaliśmy tablety i niezwykłe aplikacje. Największym zainteresowaniem cieszyła się aplikacja „GarageBand”, umożliwiająca muzyczną zabawę z różnymi instrumentami.

Również 12 maja uczniowie klasy V Zespołu Szkół w Miedźnej poznawali tablety. Dzięki aplikacji „Puppets Pals” dzieciaki mogły stworzyć i nagrać własne przedstawienie kukiełkowe. Spośród bajkowych postaci (księżniczka, rycerz, kruk, itp.) należało wybrać kilka  i wymyślić fabułę scenki. Prosta aplikacja dostarczyła im wiele emocji i śmiechu. Drugie spotkanie z „Puppets Pals” odbyło się 19 maja.

13 maja pani bibliotekarka odwiedziła przedszkola we Frydku i Gilowicach. Tematem poprzednich spotkań były zwierzęta (kot, słoń, kura). Tym razem przeczytana bajeczka dotyczyła pieska. Bohater Miko pomagał swojej sąsiadce w opiece nad pieskiem. Również przedszkolaki wiedziały, jak należy zajmować się psem. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały potworkowe zakładki do książek, które własnoręcznie ozdobiły.

13 maja w filii nr 2 odbyły się "Bajkowe Spotkania". Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Muminków. W drugiej części spotkania wspólnie z rodzicami wykonały kolorową tęczę, odbijając na papierze pomalowane farbą rączki. Na zakończenie bawiliśmy się wstążka, za pomocą której dzieci formowały, początkowo rączkami a później stopami różne kształty geometryczne.

Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie wzięła udział w konkursie „Tablety w Twojej Bibliotece” zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Bibliotek i Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Biblioteka otrzymała 3 tablety Apple iPad Air 16GB Wi-Fi oraz akcesoria. W związku z tym faktem, ogłoszony został konkurs dla gimnazjalistów naszej gminy. Celem konkursu była promocja biblioteki oraz otrzymanych urządzeń, bowiem uczestnicy wykorzystywali w swoich pracach biblioteczne tablety. W konkursie wzięły udział cztery drużyny z wszystkich gimnazjów gminy Miedźna. Zadaniem uczestników było nakręcenie filmiku max. 2 minutowego promującego zbiory, usługi i działalność jednej z placówek GBP Miedźna.

15 maja na zakończenie Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy wszystkich uczestników konkursu „Roz-kręć się w Bibliotece” na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP