Polecamy
31,00 PLN 39,00 PLN

Dokonana analiza siedemnastu artykułów pokonferencyjnych na temat książki, zawodu bibliotekarza... więcej >

Śmigielski akcent w obchodach Tygodnia Bibliotek

Autor: Danuta Hampel Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 22.05.2015

Śmigielski akcent w obchodach Tygodnia Bibliotek

 

Śmigielska biblioteka aktywnie włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek, przygotowując szereg imprez. Organizowana od 12 lat - W KRAINIE BAŚNI I BAJEK zdaje się być najbardziej atrakcyjną i widowiskową formą.  W tym roku ponad 600 dzieci, nauczycieli, opiekunów z całej gminy wraz z bibliotekarkami przeszło ulicami Śmigla w baśniowym korowodzie, manifestując przesłanie tegorocznej akcji -  Wybieram Bibliotekę. Cieszą zachowania mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się do przemarszu, a także z entuzjazmem witali korowód na trasie. Celem, do którego zmierzał korowód były tereny zielone przy Centrum Kultury w Śmiglu, tam nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Baśnie Europejskie”, na który  wpłynęło 327 prac. 

W ramy obchodów Tygodnia Bibliotek wpisuje się  też cykl warsztatów „ Cztery pory roku w literaturze, muzyce i malarstwie”. W zorganizowanych przez bibliotekę  w  dniach: 8,11 i 12 maja zajęciach, udział wzięły wszystkie klasy piąte szkoły podstawowej w Śmiglu.

13 maja natomiast, w czytelni biblioteki odbyły się przesłuchania startujących w  Gminnym Konkursie Pięknego  Czytania dla Klas II Szkół Podstawowych. Do konkursu przystąpiło 20 dzieci, a tekstem z którym musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu były:  „ Przygody Mikołajka”- René Goscinnego. Zwyciężyła Aleksandra Jakubiak ze Śmigla.

W kalendarzu imprez, które śmigielska biblioteka przygotowała z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek nie zabrakło również propozycji dla stałych bywalców spotkań w bibliotece, jakimi są seniorzy.  Czwartkowe spotkanie (14 maja), poświęcone było komputerowej obróbce  zdjęć z rodzinnych albumów. Seniorzy na konkretnych przykładach zdobywali ogólne wiadomości o możliwościach programu Corel photo – paint, a  w związku z przyniesionymi zdjęciami z własnych archiwów wywiązało się też mnóstwo wspomnień i opowieści. Dużą frajdę sprawiło uczestnikom spotkania podkładanie własnych podobizn do gotowych, wystylizowanych ramek.

Filie biblioteczne w Czaczu i Nietążkowie w Tygodniu Bibliotek  zaprosiły na „Majowy koncert dla przedszkolaków” oraz „Rodzinny piknik z biblioteką”. (K.S.)

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP