Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

„Tytuł Ujednolicony” poszerza horyzonty

Data dodania: 26.05.2015

„Tytuł Ujednolicony” poszerza horyzonty

Jeśli Twoja miłość do książek, a głównie ich gromadzenia, pozbawia Cię przestrzeni życiowej, jeśli od dłuższego czasu myślisz o porządkach w domowej biblioteczce, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, koniecznie zerknij do naszego tematu numeru.

Z tekstu Marty Kowerko-Urbańczyk, autorki bloga Pani Poczytalna, dowiesz się, jak wstąpić na drogę minimalizmu. Radzimy także, gdzie oddawać książki, które już przeczytaliśmy lub te, których nigdy nie przeczytamy. Rozstania bywają niełatwe, jednak zazwyczaj wychodzą nam na dobre, a więc - czas na porządki!

W tym numerze „Tytułu Ujednoliconego” inicjujemy nową rubrykę – Horyzonty, a w niej aż dwa teksty: o fascynującym projekcie multimedialnym On Broadway, dostępnym w Nowojorskiej Bibliotece Publicznej i o pokoleniu sieci – czego możemy się od nich nauczyć?

Chcielibyśmy, aby Horyzonty traktowały o przyszłości bibliotek i czytelnictwa, o cyfrowej naturze współczesnego świata kultury i mediów. Zapraszamy więc Was – naszych Czytelników, do współtworzenia tej rubryki. Macie pomysł na interesujący artykuł? Chcecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Wysłać gotowy tekst? Piszcie do nas na: tu.nukat@uw.edu.pl!

Dla pilnych katalogerów mamy ważną informację – nadchodzą Erratki! Czym są i dlaczego powstały tłumaczy na łamach TU Magdalena Rowińska, Leszek Śnieżko przekonuje natomiast, że katalogowanie to niezły ubaw! Prócz tego zabieramy Was do Biblioteki Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku oraz w podróż przez hasła wszystkich jedenastu edycji Tygodnia Bibliotek.

Gdy już zapoznacie się z tym numerem, pozostanie wypełnienie ankiety dostępnej na stronie 21. Tak, bardzo chcielibyśmy poznać Waszą opinię na temat kwartalnika oraz wspólnie wyznaczyć nowy kierunek rozwoju TU.

nad. Aleksandra Świerk


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP