Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Gazetki po raz dziesiąty!

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i Województwo: lubuskie
Data dodania: 03.06.2015

Czasem piszemy, czasem się wygłupiamy

Ponad 50 gazetek przysłano na dziesiąta edycję Konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa lubuskiego. 
18 najlepszych otrzymało nagrody i wyróżnienia.

Jedną z nagród, podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyła redakcja gazetki Sobuś z Gimnazjum nr 12 w Gorzowie, której redaktorem naczelnym jest Joanna Taisner. Jak nam zdradziła, gazetka powstaje głównie w … czwartki  – Spotykamy się co tydzień, spędzamy ze sobą godzinę lub dwie,  rozmawiamy  o artykułach, wymieniamy się pomysłami, a czasem po prostu się wygłupiamy…

- Najważniejsze to umieć się dogadać z całą redakcją i zachęcić, aby autorzy przynosili na czas swoje teksty -   zapewniała 13-letnia Małgorzata Chudzik, redaktorka nagrodzonej gazetki Kurier Dwójki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach.

Konkursowe nagrody zdobyły też gazetki: „Alfabet” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach, „Siódemka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Żaganiu, „Na marginesie” ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, „Kurier Trójki” z Gimnazjum nr 3 w Żarach, „Gimzetka” z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze, „Curier” z II LO w Gorzowie  i  „Green Team” z II Ogólnokształcącego Liceum Ekologicznego w Zielonej Górze. 

Wyróżnienia otrzymały gazetki: „Głos Ucznia” ze Szkoły Podstawowej  nr 4 w Gorzowie, „Z Ósemką w świat” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowej Soli, „Onagrus” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej,  „Człowiek z Trzynastki” z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie, „Peryskop” z Gimnazjum nr 1 we Wschowie, „Paradox” z Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze, „Skrzat” z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich, „Ambasadorek” z Zespołu Szkół nr 14 w Gorzowie i „ Ploteczki ze szkolnej teczki” z ZSS nr 1 w Zielonej Górze.   

Finał konkursu odbył się 28 maja w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.  Nagrody ufundowali: dyrektor WOM-u i Wydział Promocji UM w Gorzowie.

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Markowska 

 

Podczas finału konkursu można było poczytać nagrodzone gazetkiPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP