Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Tłumy na Big Book Festival

Data dodania: 17.06.2015

Tłumy na Big Book Festival

Zakończył się Big Book Festiwal. Tłumy na spotkaniach z pisarzami. Multimedialna premiera. Zgromadzenie czytających psów.

Trzecia edycja Dużego Festiwalu Czytania zakończyła się spotkaniami z Hanifem Kureishim i Swietłaną Aleksijewicz. Brytyjski pisarz, autor głośnego „Buddy z przedmieścia”, podczas kameralnego spotkania w fabrycznych podziemiach opowiadał m.in. o dorastaniu w wieloetnicznym Londynie.. A białoruska reporterka rozmawiała o kresie cywilizacji radzieckiej i niespełnionych romantycznych nadziejach lat 90. Jej opowieści słuchało ponad 200 osób.

Przez trzy dni (od 12 do 14 czerwca) w festiwalu uczestniczyło kilka tysięcy czytelników. Centrum wydarzeń była dawna fabryka serów SerWar, przy ulicy Hożej 51 w Warszawie. Zaplanowana na piątek premiera spektaklu multimedialnego „Wieczorem. W poszukiwaniu Jerzego Pilcha” w reżyserii Krzysztofa Czeczota z powodu deszczu odbyła się dzień później. Publiczność zajęła dziedziniec główny fabryki, już pod bezchmurnym niebem. Janusz Chabior i Łukasz Simlat interpretowali wybrane cytaty zamknięci w szklanym pomieszczeniu, na ceglanych ścianach wyświetlone zostały specjalnie przygotowane projekcje, a teren fabryki wypełniły dźwięki ambientowej muzyki Adama Walickiego.

- Tegoroczny festiwal był przełomowy. Dzięki udziałowi wspaniałych autorów i artystów, ale także dzięki świetnej publiczności i pomocy wielu partnerów, udało się wytworzyć przestrzeń dyskusji, wymiany myśli i wspólnego przeżywania nie tylko samej literatury, ale też opisywanych przez nią spraw, treści przenikających codzienność. Cieszymy się z nadkompletów, dziękujemy za gorącą atmosferę i wytrwałość w deszczu i upale. A także za inspirujące rozmowy i sugestie – w naszych głowach już gotują się pomysły na przyszłość – mówią Anna Król i Paulina Wilk, organizatorki z Fundacji „Kultura nie boli”. W piątek otrzymały aż dwie nagrody przyznawane organizacjom pozarządowym w konkursie S3KTOR – Big Book Festival wyróżniono Grand Prix oraz nagrodą w kategorii kultura i sztuka.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP