Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Biblioforum - nowy punkt biblioteczny w Gliwicach

Data dodania: 17.06.2015

Biblioforum - nowy punkt biblioteczny w Gliwicach

Nowa placówka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach zlokalizowana w Centrum Handlowym Forum będzie otwarta 7 dni w tygodniu. W Biblioforum czytelnicy wypożyczą książki, audiobooki i czytniki e-booków. W specjalnym pokoju gier udostępniane będą gry planszowe oraz konsola PlayStation. Do dyspozycji odwiedzjących pozostaną też trzy urządzenia All-in-One z dużymi dotykowymi ekranami oraz trzy laptopy. Wydrukowanie pracy domowej, CV czy biletu lotniczego będzie proste i dostępne od ręki. Ci, którzy potrzebują relaksu i chwili oddechu, znajdą go w czytelni, gdzie czeka prasa.

W nowo otwartym punkcie bibliotecznym już w te wakacje rozpocznie się kilka projektów kulturalnych i edukacyjnych. Począwszy od lipca, MBP zaprasza na wykłady w ramach cyklu Czytanie Umysłu. Psycholodzy oraz logopeda co miesiąc poprowadzą zajęcia wspierające w rozwiązywaniu problemów dzieci i dorosłych. W projekt włączą się też specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach. W Biblioforum będzie działać GEGE – Gliwicka Edukacyjna Galeria Ekslibrisu, w której co dwa miesiące zaprezentowana zostanie nowa wystawa. Grupy zorganizowane oraz miłośnicy grafiki i książek mogą wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów. Działanie to jest realizowane w ramach porozumienia o współpracy podpisanego przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach. Efektem drugiego porozumienia, tym razem pomiędzy Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej i biblioteką, będą prezentowane w przestrzeni Biblioforum wystawy. W lipcu i sierpniu biblioteka zaprasza dzieci na Piegowate wakacje. Będą one pełne atrakcji – wspólne czytanie, rysowanie komiksu, szukanie skarbu oraz wykonanie makiety rafy koralowej – to tylko niektóre z nich.

Po wakacjach, w ramach współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, rozpoczną się comiesięczne zajęcia o problemach osób z niepełnosprawnością. Ich celem będzie uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na problemy tych osób. Szkoły i przedszkola otrzymają foldery z ofertą zajęć literackich i warsztatów.

Biblioforum rozpoczyna swoją działalność z bogatą ofertą i z ciekawymi zbiorami. Warto odwiedzać to miejsce i korzystać z jego usług, tym bardziej, że są one bezpłatne. Dodatkowo wszystkie osoby, które zapiszą się do nowego punktu bibliotecznego w pierwszych dwóch tygodniach jego działania, otrzymają upominki. 22 czerwca Biblioforum będzie czynne od godziny 14.00. W kolejne dni: w poniedziałki, czwartki i niedziele od 12.00 do 20.00, a we wtorki, środy, piątki i soboty od 9.00 do 20.00.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP