Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Wywiad z panią Renatą Werpachowską

Data dodania: 02.07.2015

Wywiad z panią Renatą Werpachowską

O projekcie „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem” mającym na celu dostosowanie bibliotek do potrzeb osób z autyzmem, z panią Renatą Werpachowską - terapeutką i opiekunem merytorycznego projektu po stronie Fundacji SYNAPSIS rozmawia Marcyś Kowalik – podopieczny Fundacji SYNAPSIS.

Renata Werpachowska: Czy wiesz coś o projekcie „Bibliotekarzu zaprzyjaźnij się z osobą z autyzmem”?

Marcyś Kowalik: Tak, chodzi o informacje zwrotne dla pracowników bibliotek na temat ułatwień w korzystaniu z bibliotek dla osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

RW: Rzeczywiście, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zwróciło się do Fundacji Synapsis z prośbą o współpracę. Chcą, żeby biblioteki w Polsce stały się miejscami przyjaznymi dla osób z autyzmem. Ja, natomiast poprosiłam naszych wysokofunkcjonujących podopiecznych z autyzmem i tych z zespołem Aspergera o pomoc w realizacji tego projektu. Projekt będzie polegał na wizytach w różnych bibliotekach, takich jak Biblioteka Narodowa posiadająca bardzo bogate i różnorodne zbiory, ale też małych bibliotekach osiedlowych. Będziemy się zastanawiać, jak dostosować te miejsca do potrzeb osób z autyzmem. Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród uczestników naszego projektu wiemy, że mało osób w ogóle korzysta z bibliotek. Myślę, że biblioteki są bardzo dobrą przestrzenią dla osób z autyzmem. Wiesz dlaczego?

Czytaj całość.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP