Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

IV Salon Bibliotek

Data dodania: 17.07.2015

IV Salon Bibliotek

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej zapraszają do udziału w IV Salonie Bibliotek, który będzie zorganizowany podczas XXIV Targów Książki Historycznej w dniach 26-29 listopada 2015 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

Ideą Salonu jest promocja bibliotek, które wydają publikacje o tematyce historycznej oraz w różnych formach upowszechniają wiedzę historyczną, szczególnie o regionach i wybitnych postaciach zasłużonych dla lokalnej społeczności.

Podobnie jak w latach poprzednich, Stowarzyszenie wyda „Katalog publikacji historycznych bibliotek”. Tegoroczna edycja Katalogu będzie zawierać publikacje z ostatnich czterech lat (styczeń 2012 – czerwiec 2015), a w przypadku dzieł o wyjątkowym znaczeniu, również te wydane w ciągu ostatnich pięciu lat.

Katalog jest okazją do pokazania, w skali ogólnopolskiej, dorobku edytorskiego bibliotek. Zamieszczone w nim publikacje można będzie zamawiać bezpośrednio w bibliotekach, a także bezpłatnie rozdawać na stoisku IV Salonu Bibliotek. Katalog dostępny będzie w wersji elektronicznej na portalu www.sbp.pl

Naszym celem jest zamieszczenie w Katalogu najciekawszych publikacji o charakterze historycznym, wydawanych także przez mniej znane biblioteki miejskie, gminne, inne. Katalog obejmuje różne formy wydawnictw: książki, czasopisma, wydawnictwa kartograficzne, muzyczne, elektroniczne, audiowizualne.

O innych sprawach związanych z organizacją IV Salonu Bibliotek oraz imprezach towarzyszących Targom Książki Historycznej powiadomimy na stronie sbp.pl/targi/tkh w terminie późniejszym.

W kwestii pytań związanych ze stoiskiem, prosimy o kontakt z Panią Beatą Pudełko, e-mail: b.pudelko@sbp.pl tel. 22 8275296

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP