Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

100 książek, które trzeba przeczytać

Data dodania: 20.07.2015

100 książek, które trzeba przeczytać

Empik ogłasza listę „100 książek, które trzeba przeczytać”, stworzoną przez dziennikarzy i pisarzy. Na stronie empik.com ruszyło także głosowanie czytelników.

Pierwszy etap akcji polegał na stworzeniu listy przez ludzi kultury. Na liście 100 książek rekomendowanych przez członków jury obok klasyki, znalazły się pozycje z najnowszej literatury polskiej i światowej, książki dziecięce, a także traktat filozoficzny polecony przez Małgorzatę Halber, czy pozycja popularnonaukowa, którą zarekomendował Janusz Leon Wiśniewski.

Przy tworzeniu tego typu listy bardzo ważne jest, by pamiętać o tym, że ma ona przede wszystkim zachęcać do czytania. W Polsce - jak wiemy - mamy z tym spory problem - mówi Sylwia Chutnik, pisarka i jedna z jurorek plebiscytu. Nasze zestawienie zostało stworzone przez osoby, które czytają dużo książek, a każdy z tytułów, który znalazł się na liście został przez nas przedyskutowany. Nie jest więc tak, że przynieśliśmy gotowe propozycje. Każda i każdy z członków jury miał coś do powiedzenia na temat zgłaszanych książek. W ten sposób powstała lista wyselekcjonowanych tytułów, po które z pewnością warto sięgnąć.

15 lipca tworzenie listy 100 książek zostało oddane w ręce czytelników. Za pośrednictwem specjalnej aplikacji można zagłosować na pozycje z rankingu jurorów lub dodać swój ulubiony tytuł. W ten sposób 29 lipca, po zamknięciu głosowania, dowiemy się, jakie książki czytają Polacy i będzie można skonfrontować oba zestawienia - listę jurorów z listą czytelników.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP