Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą... więcej >

Kierunek-Wizerunek! Weź udział w nie(konferencji) dotyczącej promocji bibliotek

Autor: LABIB Sieć Biblioteka: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku Województwo: zachodniopomorskie
Data dodania: 11.09.2015

I Ty możesz zostać specjalistą do spraw promocji! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza 15 i 16 października 20015 r. na (nie)konferencję „Kierunek – Wizerunek”. Partnerem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Olivia Business Centre oraz sieć LABiB.

Znajomość zasad marketingu i strategii zarządzania jest kluczowym elementem sukcesu marki. Chociaż wydawać się może, że ciężko w przypadku bibliotek używać tego typu sformułowania, to jednak czym innym jest tworzenie, promowanie i dbanie o jej wizerunek jak nie właśnie budowaniem marki? Obecnie funkcjonowanie biblioteki niewiele różni się od funkcjonowania korporacji – co prawda nie rozliczają nas akcjonariusze, jednak musimy jako instytucje wykazywać się różnego rodzaju osiągnięciami, nie tylko przed naszymi organizatorami, ale również przed „opinią społeczną”, poprzez działania w środowisku lokalnym i poprzez media. O ile dyrektorzy naszych placówek są intensywnie szkoleni w tym zakresie, o tyle my – pracownicy często nie posiadamy takiej wiedzy – co niestety przekłada się na jakość wykonywanej przez nas pracy, a co za tym idzie niekorzystnie wpływa na to, w jaki sposób instytucja jest odbiera. Nawet kreatywny i zaangażowany pracownik nie rozwinie w pełni skrzydeł, jeżeli brak mu będzie odpowiednich narzędzi. (Nie)konferencja „Kierunek – Wizerunek” organizowana jest właśnie dla tych wszystkich, którzy chcieliby intensywniej uczestniczyć w kreowaniu wizerunku biblioteki, w której pracują.

Poznaj potencjał najnowszych strategii i opanuj techniki ich wdrażania. Spotkaj się z branżowymi specjalistami, którzy zainspirują Cię do działań! Dowiedz się co powinieneś wiedzieć tworząc ofertę biblioteki, jak o niej komunikować i jak poruszać się w świecie social mediów. Zdobądź wiedzę, która pomoże stać się Twojej bibliotece liderem wśród innych, konkurencyjnych podmiotów.

Program (nie)konferencji przewiduje grę, w trakcie której uczestnicy nauczą się jak zwiększyć swój potencjał komunikacyjny oraz warsztaty.

(Nie)konferencja „Kierunek – Wizerunek” odbędzie się w dniach 15-16 października 2015 roku w Olivia Business Centre w Gdańsku.

Opłata rejestracyjna wynosi 20 zł brutto. Wystarczy pobrać bilet ze strony evenea.pl (zapisy od 14 września do 7 października).

Uczestnikom zapewniamy wyżywienie (pierwszego dnia lunch + obiadokolację, drugiego dnia lunch),  przerwy kawowe oraz materiały dydaktyczne. Koszty przejazdu i noclegu uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Organizatorzy nie odpowiadają za rezerwację miejsc noclegowych, jednak istnieje możliwość skorzystania z 10-cio procentowej zniżki w Domu Wypoczynkowym „Rzemieślnik” podając hasło „Kierunek – Wizerunek”.

Klikając tutaj w odnośniki znajdziesz: program spotkania, opis poszczególnych warsztatów, przedstawienie sylwetek prowadzących, proponowane zakwaterowanie oraz szczegóły dotyczące przejazdu komunikacją miejską.

Więcej informacji na stronie: http://www.wbpg.org.pl/tresc/i-ty-mo%C5%BCesz-zosta%C4%87-specjalist%C4%85-do-spraw-promocji#overlay-context=tresc/labib

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Sieć LABiB
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP