Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

Wesoła wakacyjna Biblioteka

Autor: Biblioteka: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu Województwo: łódzkie
Data dodania: 17.09.2015

Podczas tegorocznych wakacji Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu oraz filie biblioteczne przygotowały atrakcje dla swoich czytelników.

Filia dla Dzieci zorganizowała warsztaty, na których uczestnicy różnymi technikami i z najrozmaitrzych materiałów wykonali - pamiętniki z wakacji, ozdoby z makaronu, figurki z plasteliny oraz zakładki do książek.

Prowadzenie pamiętnika to świetny sposób na zapisywanie wydarzeń i zmian w życiu, na wylewanie swoich emocji i powierzanie sekretów. Przekonali się o tym klubowicze ze Spółdzielczego Domu Kultury, Klubu Osiedla Kopernika oraz czytelnicy Biblioteki podczas zajęć przeprowadzonych 23 lipca. Zaprowadzony pamiętnik został przez każdego uczestnika zajęć osobiście ozdobiony, dzięki czemu będzie on z pewnością wyjątkowy, niepowtarzalny i bliski sercu.

Z myślą o najmłodszych czytelnikach, 6 sierpnia w miejskiej książnicy odbyły się letnie warsztaty twórcze.

Podczas zajęć, mali warsztatowicze mieli szansę przełożyć swoją wyobraźnię na makaronowe wariacje, tworząc bransolety i korale. Dzięki zajęciom mali artyści mogli aktywnie spędzić czas, i przez chwilę oderwać się od internetowej rzeczywistości.

Plastelina to bardzo ciekawe tworzywo, z którego można wyczarować dużo interesujących kształtów.

Lepienie figurek z plasteliny to jedna z ulubionych zabaw dzieci. Przekonaliśmy się o tym 13 sierpnia podczas warsztatów plastycznych, które z pewnością pobudziły kreatywność, oraz uwolniły wyobraźnie małych uczestników.

Zakładka to obowiązkowy drobiazg dla osób, które dużo czytają. 20 sierpnia, najmłodsi czytelnicy Biblioteki wzięli udział w ostatniej odsłonie wakacyjnych warsztatów. Przedmiotem zajęć były zakładki, dzięki którym warsztatowicze ozdobią swoją książkę.

Uczestnicy zajęć, przekonali się, że przy użyciu prostych i tanich materiałów, można wykonać drobne akcesoria do książki.

Filia w Dąbrowie w dniu 7 lipca zorganizowała popołudnie głośnego czytania. Najmłodsi czytelnicy wysłuchali książek z serii "Zaczynam czytać z Martynką". Na kolejnym spotkaniu w dniu 24 lipca odbyły się zajęcia literacko-plastyczne, na których dzieci wysłuchały książki Marii Kownackiej "Plastusiowy pamiętnik", a następnie lepiły bohaterów książki z plasteliny.

Podczas warsztatów plastycznych, które odbyły się 28 lipca. Uczestnicy ozdabiali papierowe torby wycinając i naklejając na nie różne wzory natomiast 7 sierpnia tworzyli kolorową biżuterię                   z makaronu.

Filia w Masłowicach w dniach 11, 27 i 28 sierpnia zorganizowała gry i zabawy dla dzieci. Na zakończenie wakcji 24 sierpnia na placu przed budynkiem biblioteki odbył się piknik, na którym bawili się najmłodsi czytelnicy. Dzieci rywalizowały ze sobą podczas różnych gier i zabaw, m.in.: w zawodach w noszeniu jajka na łyżce, grach w badmintona        i piłkę. Po grach i zabawach integracyjnych pełnych śmiechu, dzieciaki spędziły miło czas na kocyku przy słodkim poczęstunku.

Wszyscy bawili się świetnie i przy sprzyjających humorach pożegnali kończące się wakacje.

Filia w Rudzie 22 lipca zorganizowała zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonywały kwiaty z kolorowej bibuły. W dniu 24 lipca gościem bibblioteki była czytelniczka, która opowiadała zgromadzonym w jaki sposób szyła kiedyś szmaciane lalki dla swoich dzieci. Pani Irena, udzieliła zebranym krótkiego instruktarzu powstania lalki. Nastepnie, wspólnie z dziećmi wykonała lalki z pończochy i kolorowych kawałków materiałów. Zajęcia miały na celu przybliżyć dzieciom świat zabawek    z dawnych lat, rozbudzić ich wyobraźnię oraz kreatywność.

W dniu 23 sierpnia Zespół Śpiewaczy "Czeremcha" działający przy bibliotece, wystąpił na Gminnych Dożynkach w Kurowie, gdzie zaprezentował dożynkowe pieśni obrzędowe.

Filia w Turowie w dniach 14 i 17 sierpnia zorganizowała głośne czytanie książek "Czy tu, czy tam – czytam". Czytano książki                    o przygodach dzieci z Bullerbyn oraz wiersze Jana Brzechwy.

21 sierpnia, odbyły się warsztaty rzeźbiarskie przed biblioteką, które prowadził lokalny artysta Pan Marek Jura.

W dniu 23 sierpnia trzy czytelniczki reprezentowały Bibliotekę na Gminnych Dożynkach w Kurowie. Dziewczynki "Panny Przeniczne", zaprezentowały wiersze pt.: "Pójdźcie żąć" (S. Szuchowa, H. Zdzitowiecka), "Dawne dziewczęta" (C. Wybraniec) i "Zapach chleba" (D. Bednarek).

Czytelnicy aktywnie spędzili czas korzystając z propozycji przygotowanych przez biblioteki.

Były to twórcze wakacje, które przyniosły dzieciom wiele radości. Wakacyjne zajęcia pozostawiły w pamięci dzieci wiele pięknych wrażeń.


 


 


 


 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP