Polecamy
25,00 PLN 35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

Rodzinna energia 3D w jasielskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 23.09.2015

Latający nad książkami dron, autorski robot i drukujące się na oczach dzieci zabawki – 18 września 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się niecodzienne spotkanie z najnowszymi technologiami. Gośćmi bibliotecznego Klubu Czytających Rodzin byli przedstawiciele jasielskiej firmy 3D Universal zajmującej się produkcją drukarek 3D.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co to jest filament, ile zajmuje wyprodukowanie drukarki i wydrukowanie na niej gwizdka lub foremki do ciasta. Przekonali się na własne oczy, jak wygląda proces drukowania przestrzennego i jak działa stworzony na drukarce 3D dron. Było mnóstwo emocji i radości, moc upominków 3D a także wiele pytań i cierpliwych odpowiedzi, dzięki którym wiadomo już, że drukarki 3D mogą zagrać znane melodie a także wydrukować najprawdziwsze cukierki.

Nie brakło też rodzinnego czytania , w którym specjalistą – podobnie jak w dziedzinie nowych technologii – jest pan Czesław Bródka, właściciel firmy 3D Universal, a prywatnie tato Julki należącej do Klubu Czytających Rodzin.

MBP w Jaśle


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP