Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

Pisarka w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Województwo: lubuskie
Data dodania: 05.10.2015

Barbara Kosmowska jest autorką kilkunastu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Jej powieści stale zdobywają prestiżowe wyróżnienia i nagrody. Do najbardziej znanych należą „Buba”, „Pozłacana rybka” , „Gobelin” , „Ukrainka”. 

Podczas spotkania pisarka z wdziękiem i poczuciem humoru opowiadała widzom o swoim zaczytanym dzieciństwie, młodości, w której pisała wiersze i marzyła o pracy w szkole, pracy na uczelni i późnym debiucie literackim. – Bardzo lubiłam pracę naukową, ale trudno mi było ją połączyć z terminami oddawania kolejnych książek do wydawnictwa – opowiadała. – W końcu mąż rozwiał moje wątpliwości, bo powiedział: jak napiszesz książkę, to masz już jednego czytelnika, potem przeczyta ją nasza córka i ja. I masz trzech czytelników. A jak napiszesz habilitację… to na mnie nie licz.

Pisarka barwnie odpowiadała też na pytania czytelników np. o warsztat swej pracy.  – Nigdy nie robiłam ceremonii z pisania, nie czekałam na natchnienie – zapewniała. - Zawsze pisałam między gotowaniem grochówki, wychowywaniem dzieci i przyjacielskimi rozmowami z mężem.

Spotkanie z B. Kosmowską zorganizowała Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w nagrodę za aktywne działania gorzowskiego Klubu Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo".  

Hanna Ciepiela

fot. Barbara Tymszan

od lewej pisarka Barbara Kosmowska i Anna Giniewska, szefowa gorzowskiego Klubu Czytających RodzinPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP