Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Warsztaty ilustratorskie dla dzieci z Elżbietą Krygowską-Butlewską

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 25.11.2015

17 listopada 2015 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy przybyli na spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci Elżbietą Krygowską-Butlewską uczniowie z klas III i IV Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Trzcinicy.

Organizatorem tego ciekawego spotkania była Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy. Zaproszonych na spotkanie uczniów wraz nauczycielami, jak również samą ilustratorkę i Domicyllę Sierszchułę z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu powitała Renata Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Podczas spotkania autorskiego czytelnicy nie tylko dowiedzieli się jak powstaje ilustracja do książki, ale również na zajęciach warsztatowych uczniowie mogli sami stworzyć własnego bohatera książkowego.

Elżbieta Krygowska-Butlewska ukończyła Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu w 1972 roku. Pracuje w zakresie projektowania, opracowania graficznego książek, ilustracji, rysunku satyrycznego. Uczyła przez 30 lat rysunku i projektowania graficznego w Liceum Plastycznym w Poznaniu. Uczestniczyła w prezentacjach polskiej satyry w kraju i na świecie. Zdobyła m.in. I nagrodę w dziale rysunku humorystycznego na II Ogólnopolskiej Wystawie Satyry w „Zachęcie” w Warszawie (1977), Nagrodę i zaproszenie na World Cartoon Gallery do Jugosławii (1980), Honorable Mention i zaproszenie na VII International Simavi Cartoon Competition do Ankary (1989), „Brązową Szpilkę”(1989). W swoich pracach potrafi posługiwać się ciętym dowcipem satyryka, a równocześnie tworzy pełne ciepła, malarskie wizje do poetyckich tekstów. Doświadczenie ilustratora oraz kontakt ze światem książki zaowocowały pomysłem stworzenia własnego wydawnictwa, które pod nazwą MILA rozpoczęło działalność w 2005 roku. Stworzyła serię książek dla dzieci „Perełki Mili” z autorskimi ilustracjami i własnym opracowaniem edytorskim.

Na zakończenie warsztatów dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, jak również sami uczniowie  podziękowali ilustratorce za niezwykle interesujące i opowiedziane z pasją spotkanie, po czym wręczyli autorce upominki i kwiaty. Na zakończenie autorka podpisywała książki i pozował do zdjęć do ostatniego chętnego.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP