Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Poezja śpiewana w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 25.11.2015

W niedzielę, 22 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy gościła poetkę Agnieszkę Chrobot oraz twórców poezji śpiewanej Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka.

Na niedzielnym poetyckim popołudniu w Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy spotkali się czytelnicy, mieszkańcy, sympatycy poezji śpiewanej, jak również zaproszeni goście, a wśród nich Grzegorz Hadzik – wójt gminy Trzcinica, radni: Irena Perlitius, Stanisław Polowy, Krzysztof Ostrowski, Stanisław Maryniak, ks. kanonik Wiesław Cieplik – proboszcz Parafii w Trzcinicy, dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik, kierownik Przedszkola w Trzcinicy Aneta Jędryca, kierownik USC w Trzcinicy Joanna Gatner, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działający na terenie gminy Trzcinica.  Po powitaniu twórców przez Renatę Gość – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, utworem „Jest taka cisza” rozpoczęła się prezentacja twórczości artystów.

Podczas spotkania wiersze recytowane osobiście przez poetkę, przeplatane były utworami śpiewanymi przez Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka skomponowanymi do wybranych utworów artystki. Repertuar, który zaprezentowali stanowił wspaniałą oprawę poezji i dopełnił całość wydarzenia. Agnieszka Chrobot pochodzi z Kluczborka i jest autorką ośmiu tomików wierszy, m.in. „Jest taka cisza”, „W stronę światła”, „Zatrzymaj się”, „Rachunek z miłości”, „Dotknij mnie sercem”.

Wiersze autorki zmuszają do zadumy, refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością. Centralną postacią utworów jest człowiek, jego wzmagania, wzloty i upadki, smutki i radości Poetka zorganizowała już kilkadziesiąt spotkań autorskich z czytelnikami jej poezji. Za te osiągnięcia w dziedzinie kultury Burmistrz Kluczborka uhonorował Agnieszkę Chrobot KLUCZBORSKĄ BASZTĄ 2007. Natomiast Małgorzata Pasznicka i Mariusz Buczek z Wołczyna są twórcami poezji śpiewanej. Na co dzień śpiewają wiersze Agnieszki Chrobot, a równocześnie komponują muzykę do wierszy innych poetów i tworzą własne utwory np.: „Szukam swego miejsca”, „Moja cudowna chwilo”, „Nie żałuje”.

Publiczność gromkimi brawami podziękowała poetce i towarzyszącemu jej duetowi artystów muzyków, a dyrektor GBP w Trzcinicy Renata Gość, w ramach podziękowań wręczyła kwiaty oraz wydawnictwa wydane przez bibliotekę, natomiast Grzegorz Hadzik obdarował wykonawców okolicznościowym upominkiem.

W niedzielne popołudnie chwilę oderwania od codzienności i rozmowy z artystami przedłużył przygotowany poczęstunek, a zgromadzona publiczność urzeczona twórczością artystów chętnie kupowała tomiki poezji i płyty, które opatrzone zostały dedykacjami i autografami autorów.

Renata Gość - dyrektor.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP