Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

„Książki pod specjalnym nadzorem” w Książnicy Cieszyńskiej

Data dodania: 27.11.2015

„Książki pod specjalnym nadzorem” w Książnicy Cieszyńskiej

„Książki pod specjalnym nadzorem” to tytuł niezwykłego cyklu reportaży telewizyjnych, prezentujących najcenniejsze i najbardziej intrygujące druki i rękopisy ze zbiorów polskich bibliotek, zazwyczaj niedostępne dla szerszej publiczności. Autorem cyklu jest Krzysztof Glondys, dziennikarz krakowskiej redakcji TVP, w którym to ośrodku reportaże są realizowane.

Dotychczas krakowscy dziennikarze materiał filmowy nakręcili m.in. w Bibliotece Kórnickiej, Bibliotece Raczyńskich, Bibliotece Ojców Benedyktynów w Tyńcu, Bibliotece Książąt Czartoryskich. W październiku ekipa telewizyjna na dwa dni zagościła także w Książnicy Cieszyńskiej, nagrywając ponad dwudziestominutowy reportaż, który w niebanalny sposób prezentuje cymelia wchodzące w skład najważniejszych kolekcji bibliotecznych Książnicy Cieszyńskiej, a także działania związane z ochrona i konserwacją zabytkowych zbiorów.

Po raz pierwszy zrealizowany w Książnicy materiał wyemitowany został w paśmie wspólnym programów regionalnych TVP 7 listopada 2015 r. Od niedawna jest on dostępny także na stronie internetowej TVP, gdzie obejrzeć można go pod adresem: http://www.regionalna.tvp.pl/22544440/07112015

Książki pod specjalnym nadzorem: Książnica Cieszyńska. Scenariusz, realizacja i opracowanie muzyczne: Krzysztof Glondys, prowadzenie: Łucja Malec-Kornajew, zdjęcia Zbigniew Jarosz i Ryszard Mroczkowski, dźwięk: Krzysztof Suchodolski i Piotr Pelechacz, montaż: Jacek Galica, grafika: Zalesky's, kierownictwo produkcji: Renata Grzywa.

nad. Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP