Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Jacek Hugo-Bader w jasielskiej Bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 08.12.2015

12 listopada 2015 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Jacek Hugo-Bader, jeden z najlepszych polskich reporterów, autor takich książek jak „Dzienniki kołymskie”,
„W rajskiej dolinie wśród zielska”, „Biała gorączka”, „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”.

Reportaż jest gatunkiem, który pokazuje świat rzetelnie, co w dzisiejszym niezrozumiałym świecie jest dobrym przewodnikiem. Musi być czytelny, skierowany do ludzi, którzy nie mogą być w miejscu, gdzie dociera reporter. Autor zyskuje wiarygodność,  kiedy  uczestniczy w wydarzeniu, doświadcza a nawet staje się elementem własnego reportażu – powiedział Hugo Bader, podając  przykład, gdy na kilka miesięcy został warszawskim bezdomnym. Reportaż bez emocji jest słaby, a dobra książka wymaga entuzjazmu i energii, tak jak było z Broad Peak. Książkę czyta się po to, aby przeżywać emocje bohaterów i piszącego – mówił.    

Motywem napisania „Długiego filmu o miłości. Powrót na Broad Peak” była  miłość i jej odcienie.  Autor opowiadał też o trudzie himalaistów i indywidualnej motywacji każdego zdobywcy.

Zawód reportera widzi jako misję i  pokazywanie niesprawiedliwości. Wierzy też w wielką siłę niezależnych mediów, bez której demokracja  jest niemożliwa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP