Polecamy
26,00 PLN 32,00 PLN

  Żyjemy w bardzo „ciekawych czasach”, w dobie dynamicznej transformacji komunikacji... więcej >

Finał konkursu „Książka Roku 2015”

Data dodania: 10.12.2015

Finał konkursu „Książka Roku 2015”

Znamy już wyniki dorocznego konkursu „Książka Roku ”, którego partnerami są Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa oraz Instytut Książki, a dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jury literackie wyróżniło Zofię Beszczyńską za „Królową ptaków”, Zuzannę Orlińską za książkę „Stary Noe”, Danutę Parlak za „Obcego w lesie”, Joannę Rudniańską za „Bajkę o wojnie”, Katarzynę Ryrych za „Króla” oraz Dorotę Wieczorek za „ Strachopolis”. Tegorocznymi laureatkami głównych nagród literackich zostały debiutujące w konkursie Agnieszka Suchowierska za książkę dla dzieci „Mat i świat” oraz Małgorzata Warda za książkę dla młodzieży „5 sekund do Io”.

Jury graficzne (Małgorzata Cackowska, Krystyna Rybicka i Anita Wincencjusz-Patyna) w kategorii książka obrazkowa wyróżniło Karola Banacha za ilustracje do Bajek autorstwa Erny Rosenstein, Grażkę Lange za koncepcje i opracowanie graficzne Warszawy, Monikę i Adama Świerżewskich za autorskie opracowanie graficzne Mmmmm oraz Józefa Wilkonia za autorską książkę Zbuntowany elektron..

Nagrodę dla ilustratorów Książka Roku 2015 otrzymali Marianna Oklejak za autorską książkę obrazkową Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych oraz Paweł Pawlak za ilustracje i opracowanie graficzne 13 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego.

Nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa przyznano Fundacji „Jasne strony” za wieloletnie przybliżanie ilustrowanej książki dzieciom niewidomym i słabo widzącym.

Źródło: Polska Sekcja IBBY


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP