Polecamy
Hanna Łaskarzewska 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację... więcej >

Historia: poszukaj

Data dodania: 28.01.2016

Historia: poszukaj

Historia to nie tylko lekcje i podręcznik - można ją odkrywać na różne sposoby, m.in. w literaturze, filmie, architekturze czy muzyce. Przybliżaniu historii Polski oraz wartości kulturowych naszego dziedzictwa ma służyć nowy portal edukacyjny „Historia: poszukaj”, realizowany przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Portal kierowany jest głównie do młodzieży, ale także do muzealników, nauczycieli oraz wszystkich miłośników historii. Celem twórców portalu jest prezentowanie historii na różne sposoby. Stąd obok artykułów opisujących wydarzenia i postaci historyczne, pojawiają się odwołania do literatury, filmu, architektury, muzyki oraz obiektów muzealnych, które zostały umieszczone w zakładce „Wiedza”.

„Historia: poszukaj” jest projektem otwartym. Jego redakcja liczy na aktywną współpracę czytelników – wspólne odkrywanie historii. Dotyczy to zwłaszcza zakładki Miejsca i regiony”. Z pomocą czytelników twórcy portalu chcą poznawać i upowszechniać historię polskich regionów, ważną w wymiarze lokalnym, ale często szerzej nieznaną. Dlatego zachęcają do samodzielnych poszukiwań historycznych i zgłaszania za pomocą formularza wydarzeń i miejsc, o których warto napisać na łamach portalu.

Źródło: MKiDN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP