Polecamy
Małgorzata Kowalska 32,00 PLN 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Małopolski Bibliotekarz Roku 2015

Data dodania: 02.02.2016

Ruszyła VI edycja ogólnopolskiego konkursu Bibliotekarz Roku, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dlatego zachęcam wszystkich małopolskich bibliotekarzy do poszukania odpowiednich kandydatów  w swoich środowiskach zawodowych. Celem konkursu jest promocja zawodu bibliotekarza i umacnianie jego rangi w społeczeństwie, pokarzmy więc jak wspaniałymi, pomysłowymi i pracowitymi ludźmi są bibliotekarze! Szczegółowe informacje i odpowiednie formularze można znaleźć na stronie SBP: http://www.sbp.pl/konkurs/informacje?konkurs_id=15575

Kandydatów do I etapu, na Małopolskiego Bibliotekarza Roku można zgłaszać do 26 lutego 2016 r. przesyłając, potrzebne dokumenty (formularz zgłoszeniowy i zgodę kandydata) na adres Małopolskiego Zarządu Okręgu SBP: Biblioteka Główna Akademii Górniczo-Hutniczej al. Mickiewicza 30, 30-59 Kraków, z dopiskiem "Bibliotekarz Roku 2015".

Dotychczas zaszczytny tytuł Małopolskiego Bibliotekarza Roku otrzymały trzy przedstawicielki bibliotek publicznych, jedna przedstawicielka bibliotek szkolnych i jedna bibliotek pedagogicznych. W kolejności wyboru były nimi: Lucyna Kumala z MBP w Chrzanowie, Maria Marek z PiMBP w Brzesku, Anna Kulińska nauczyciel bibliotekarz w I Liceum Ogólnokształcące im. B. Nowodworskiego w Krakowie, która wygrała również ogólnopolski konkurs na Bibliotekarza Roku 2012, Maria Sosin z PiMGBP w Starym Sączu, oraz Krystyna Łętocha z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie Filii w Myślenicach. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z regulaminem konkursu i zgłaszania kandydatów a w drugim etapie konkursu do głosowania na kandydata z Małopolski.

Dorota Rzepka
przewodnicząca
Zarządu Okręgu Małopolskiego SBP

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP