Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Otwieramy drzwi do kultury

Data dodania: 08.02.2016

Otwieramy drzwi do kultury

O etycznych, ekonomicznych i prawnych aspektach walki z piractwem i wspieraniu legalnych źródeł kultury dyskutowali w piątek 5 lutego na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej goście Fundacji Legalna Kultura.

W dwugodzinnej dyskusji wzięli udział między innymi artyści Anna Dereszowska, Kinga Dębska, Andrzej Bart, Filip Bajon, Andrzej Saramonowicz, Rafał Olbiński, Michał Urbaniak, Dorota Miśkiewicz, osobowości medialneGrażyna Torbicka, Tomasz Raczek, Piotr Metz, wybitni przedstawiciele świata prawniczego i akademickiego prof. Elżbieta Traple z Uniwersytetu Jagiellońskiego czy prof. Wojciech Cellary z Katedry Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a także reprezentanci szkół artystycznych i organizacji zajmujących się ochroną praw autorskich.

Znaczącą część spotkania wypełniła dyskusja na temat edukacji odbiorców w zakresie legalnych źródeł. Goście nie byli zgodni co do tego, na kim powinien spoczywać ciężar tego przedsięwzięcia. Jak pokazał projekt Otwarte Drzwi do Kultury, mówienie o tym trzeba rozpocząć właśnie od najmłodszych odbiorców, już na etapie wczesnoedukacyjnym. Badanie przeprowadzone przez Legalną Kulturę pokazało, że młodzi ludzie mają bardzo niewielką wiedzę na temat legalnych źródeł kultury, tymczasem korzystanie z nich deklaruje od 19 do 26 procent badanych, w przedziale 11-19 lat.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP