Polecamy
37,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach... więcej >

"Kino z duszą" w CJNJ

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy Województwo: mazowieckie
Data dodania: 15.02.2016

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97

 

 

 

 „Kino z duszą” to festiwal filmów wartościowych i ambitnych, często niezauważonych przez duże media i kina. Pokazujemy filmy o tematyce historycznej, biograficznej, religijnej. Wszystkie stawiają prawdziwe pytania o sprawy najważniejsze: o życie i śmierć, o miłość, cierpienie, o Boga. O sens. Mówią o tym, co dobre, prawdziwe i piękne.

 

 

 

W najbliższą środę i czwartek wyświetlone zostaną filmy „Przedpokój do raju” i „Po prostu jako człowiek” w reżyserii Doroty Petrus - realizatorki filmów dokumentalnych, związanej z TVP od 1995 roku, oraz Bogdana Lęcznara - twórcy filmów dokumentalnych, związanego z Polską Telewizją Publiczną od 1995 roku.

 

 

17 lutego (środa) 2016 roku o godz. 18.00

PRZEDPOKÓJ DO RAJU

Praski Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą" - Nagroda Główna

                                                                                               

Film „Przedpokój do raju” pokazuje trudy i napięcia towarzyszące długim przygotowaniom do premiery opery, a zarazem ogromny sukces miejscowych śpiewaków i muzyków. Godzinny obraz jest również bogaty w wypowiedzi i komentarze o. Piotra Nawrota. Niezaprzeczalną siłą filmu jest bardzo dobry obraz oraz doskonała jakość muzyki.

 

 

18 lutego (czwartek) 2016 roku o godz. 18.00

PO PROSTU JAKO CZŁOWIEK

Praski Festiwal Filmów Dokumentalnych "Kino z duszą" - Wyróżnienie za wartości ekumeniczne i pojednanie międzynarodowe

 

Od 60 lat wolontariuszki z Niemiec w ramach zadośćuczynienia i pokuty za winy i krzywdy wojenne, ojców, dziadów i całego narodu niemieckiego, przyjeżdżają do pracy na rzecz szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Podejmują się najtrudniejszych zajęć w szpitalu. Pracują w kuchni, obierają ziemniaki, myją okna, pracują w ogrodzie. Są też obecne na oddziałach. Uczestniczą w rehabilitacji dzieci, w wielu czynnościach wyręczają pielęgniarki. Same finansują przyjazd i pobyt.

 

 

 

 

Na projekcję filmów zapraszamy do Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178A. Wstęp wolny.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP