Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

zGRAne ferie w Bibliotece!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 02.03.2016

Karciane rozgrywki, turnieje na konsoli a może internetowe quizy na tabletach? O tym jak emocjonujące mogą być gry przekonali się uczestnicy „Ferii ze Strefą M2” oraz akcji „Brydż nie jest trudny” zorganizowanych w dniach 15-26 lutego br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

Najmłodsi jaślanie za sprawą interaktywnych gier i aplikacji m.in.: trenowali swoją pamięć, dowiedzieli się więcej o znanych Polakach i wyruszyli w kosmiczną podróż. Gra Memollow pozwoliła im sprawdzić czy interaktywna wersja memo jest trudniejsza od tej tradycyjnej, dzięki aplikacji Spacecraft 3D zobaczyli jak wyglądają marsjańskie łaziki, a w edukacyjnej grze Polska Inspiruje poznali ważne dla historii Polski postacie, m.in.: Mikołaja Kopernika, Wandę Rutkiewicz czy Marię Skłodowską-Curie. Ta pani odkryła polon i rad. – opowiadała Iga. A dzięki tej grze mogę sprawdzić jak wyglądała jej praca w laboratorium! – dodała.

Z myślą o młodzieży przygotowano „Ferie ze Strefą” w ramach których młodzi jaślanie mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach na konsoli oraz tradycyjnych grach planszowych m.in.: „Kolejka”Scrabble”, Oil City”. Fajnie, że można przyjść i pograć na konsoli. Najbardziej lubię rozgrywać mecze piłki nożnej – powiedział Kevin. Mnie najbardziej podoba się gra, w której mogę być jednym z bohaterów książek Andrzeja Sapkowskiego. Czytałam je wszystkie więc gra sprawia mi jeszcze większą frajdę – dodała Klaudia.

Natomiast osoby dorosłe spróbowały swoich sił w rozgrywkach brydża. W ramach akcji „Brydż nie jest trudny” uczestnicy wzięli udział w tygodniowym kursie brydża dla początkujących. Zgłębili tajniki i zasady gry, rozegrali kilka partii i udowodnili, że brydż jest bardzo emocjonującą a jednocześnie nie tak trudną grą. To były ciekawe, wesołe spotkania – powiedział pan Kazimierz.

MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP