Polecamy
15,00 PLN 35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

Wystawa Witolda Stawskiego

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima Województwo: łódzkie
Data dodania: 03.03.2016

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach zaprasza od 1 marca 2016 r. na wystawę zdjęć Pana Witolda Stawskiego. Wystawę będzie można oglądać do końca marca.

Witold Stawski z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania podróżnik i fotograf, ale także muzyk i poeta. Urodził się i mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Fotograf. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i kilku zbiorowych m.in.: „Kadry wrażliwości”, „Pieśń wędrowca”, „Niebieskie źródła”, „Kolory przyrody”, „Białe noce”, „Szukając siebie w Andach”, „Gruzińską ścieżką”, „Islandia”, „Taki Sam Człowiek”.

Podróżnik. Najbardziej ukochał polskie Tatry, do których ciągle wraca. A te dalsze podróże to: Meksyk, Zakarpacie (Ukraina), Krym, Jordania, Prowansja, Północne Włochy, Gruzja, Peru, Boliwia, Łotwa, Węgry, Kreta, Austria, Norwegia, Finlandia, Toskania, Tatry Słowackie, Dolna Saksonia, Fuerteventura, Karkonosze Czeskie, Petersburg-Ryga-Tallin, Hiszpania, Portugalia, Holandia, Sycylia i Wyspy Liparyjskie, Normandia, Bretania, Ukraina, Peloponez i Ateny, Austria, Szwajcaria, Litwa, Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Tunezja, Anglia, Gran Canaria, Turcja, Chorwacja, Niemcy, Dania, Szwecja, Holandia, Czechy, Włochy…

Autor refleksji podróżniczych, a jego reportaże z podróży publikowane są w prasie krajowej i regionalnej. Poeta. Wydał 4 tomiki wierszy, utwory satyryczne i napisany prozą poetycką dziennik z podróży. Nagrody w konkursach literackich, publikacje w prasie lokalnej i ogólnopolskiej.

Muzyk. Założyciel grupy poetycko-muzycznej „Przeznaczenie”, z którą nagrał 3 płyty i cały czas koncertuje. Autor muzyki i tekstów, wykonawca. Animator kultury, organizator wielu działań artystycznych o zasięgu regionalnym. Za swoją pracę społeczną otrzymał liczne odznaczenia i nagrody, m.in. Zasłużony dla Kultury Polskiej, Za Zasługi dla Turystyki.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP