Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

PAK - Posiedzenie Rady Programowej

Data dodania: 08.03.2016

PAK - Posiedzenie Rady Programowej

W poniedziałek 29 lutego w warszawskiej siedzibie Instytutu Książki odbyło się posiedzenie Rady Programowej Polskiej Akademii Księgarstwa pod przewodnictwem jej przewodniczącego Grzegorza Gaudena, dyrektora Instytutu Książki. Podsumowano rezultaty pierwszego semestru PAK, przyjęto ustalenie do planu na drugi semestr studiów oraz omówiono działania PAK w przyszłości.

W skład Rady Programowej PAK wchodzą przedstawiciele Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, Instytutu Książki, Polskiej Izby Książki oraz organizacji księgarskich.

Powołanie Polskiej Akademii Księgarstwa jest inicjatywą, zmierzającą do podniesienia poziomu i prestiżu zawodu księgarza oraz wsparcia podmiotów zajmujących się obrotem książką, głównie księgarni z małych i średniej wielkości ośrodków a także niezależnych księgarni w dużych ośrodkach. Pomysł opiera się na doświadczeniach innych krajów europejskich, w szczególności niemieckich, które kształcą od XIX wieku profesjonalnych księgarzy i tworzą w ten sposób szanowany i ceniony korpus zawodowy. Powstanie zawodowego korpusu dyplomowanych księgarzy pozwoli na tworzenie długofalowych programów wspierania jakościowego księgarstwa w Polsce przez rząd, resort kultury i samorządy.

Przebieg pierwszego semestru potwierdza słuszność założeń projektu. Szczególną satysfakcję sprawia entuzjazm uczestników PAK, którzy wierzą w przyszłość zawodu księgarza, postrzegają go jako zawód zaufania publicznego i mają ambicję uprawiać go w sposób nowoczesny.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP