Polecamy
Andrzej Buck 28,00 PLN

W latach 1939 – 1945 w Polsce do literatury „wchodziło się” poprzez pismo literackie.... więcej >

Bibliotekarz Opolski 2/2016

Data dodania: 12.04.2016

Bibliotekarz Opolski 2/2016

Przyglądając się pracy opolskich bibliotek, zdumiewa ilość podejmowanych inicjatyw. Z początkiem roku otrzymujemy sprawozdania opisowe, w których podsumowywane są działania poszczególnych placówek bibliotecznych na rzecz społeczności lokalnych. Jak co roku zbierane są w kronikę, która dokumentuje bibliotekarskie wysiłki. 

Naszym bibliotekarzom mnie brakuje kreatywności, inspiracji. Stale szukają nowych dróg, sposobów, aby przyciągać do książki i biblioteki. Czasem są to „działania nieoczywiste”, jak pisze Aleksandra Paniewska z MBP w Kędzierzynie-Koźlu, czasem typowo wpisujące się w statutowe zadania bibliotek. Co się przede wszystkim liczy i jest szczególnie widoczne, to pasja i ogromne zaangażowanie w to, aby biblioteki były miejscami, w których wiele się dzieje. Oferta jest kształtowana w taki sposób, aby każda grupa użytkowników mogła znaleźć coś dla siebie.

Wiosenny numer Bibliotekarza Opolskiego skupia się właśnie na tej wszechstronności i kreatywności opolskich bibliotekarzy. To oni opisują i wypowiadają się na temat swojej pracy, jak ją widzą, jaki ma sens podejmowanie tylu różnorodnych działań. Dzielą się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami o roli biblioteki we współczesnym świecie.

Rok 2016 w opolskim bibliotekarstwie stoi pod znakiem wielu konferencji, spotkań w szerszym gronie, podczas których możemy wymieniać się swoimi doświadczeniami. Publikujemy klika zaproszeń na konferencje, jakie odbędą się w maju. A we wrześniu czeka nas 11. Forum Młodych Bibliotekarzy, które w tym roku odbędzie się w Opolu.

Spotykajmy się, rozmawiajmy i inspirujmy. Zapraszamy!

nad. Redakcja Opolskiego Bibliotekarza


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP