Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

15. Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

Data dodania: 20.04.2016

15. Małopolskie Dni Książki Książka i Róża

W dniach 23-24 kwietnia w Krakowie i Małopolsce odbędą się obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich i 15. już odsłona Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Pomysł akcji pochodzi z Hiszpanii, skąd został przeniesiony do naszego regionu w 2002 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Małopolskiego. W kraju Cervantesa od 1930 roku Dzień Książki jest oficjalnym świętem, a ulice wielu hiszpańskich miast, w tym Barcelony, zamieniają się w wielki targ książki pod gołym niebem.

W tym roku Krakowskie Biuro Festiwalowe - koordynator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO - dołączyło do grona organizatorów akcji „Książka i Róża” i wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie zaplanowało szereg weekendowych atrakcji.

Kameralny Kiermasz Książki Używanej zagości w sobotę i niedzielę na krakowskim Placu Św. Marii Magdaleny. Klasykę światowej literatury, beletrystykę historyczną i popularnonaukową, komiks i literaturę anglojęzyczną zaprezentują w przystępnych cenach liczni krakowscy antykwariusze i bukiniści, m.in. księgarnia historyczna Szafa Pełna Książek, FanKomiks, Massolit Books i antykwariat 9wrota oraz Abecadło, a na stoisku WBP w Krakowie za grosze będą do zdobycia książki wycofane ze zbiorów. Kiermasz uzupełnią stoiska kwiaciarek z różami; można będzie napić się kawy, zjeść lody i przekąsić pieczone kasztany oraz wstąpić do pobliskiej Księgarni Bona na pyszne magdalenki – najbardziej literackie ciastka świata. Do każdej zakupionej na kiermaszu książki tatuaż wodny z różą w prezencie.

Światowy Dzień Książki to także intensywny program wydarzeń w księgarniach i bibliotekach.

ksiazkairoza.pl

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP