Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Warszawskie Targi Książki - ostatnia faza przygotowań

Data dodania: 14.02.2011

Warszawskie Targi Książki - ostatnia faza przygotowań

Stale poszerza się lista uczestników Warszawskich Targów Książki. Obok firm, które uczestniczyły już w I edycji imprezy wciąż pojawiają się nowe. Powierzchnia wystawiennicza w salach PKiN na parterze jest już całkowicie zajęta, miejsca pozostały jedynie w kuluarach Sali Kongresowej. Wielu wydawców znacząco powiększa powierzchnię stoisk w porównaniu do ubiegłego roku.

W piątek 4 lutego, w gościnnej siedzibie Duńskiego Instytutu Kultury odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Narodowych Instytutów Kultury EUNIC Warszawa Cluster (European Union National Institutes for Culture Warszawa Cluster) z udziałem przedstawicieli Warszawskich Targów Książki, w tym Rafała Skapskiego - Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Targi Książki sp. z o.o. i Jacka Oryla – Prezesa Murator EXPO sp. z o.o. Spotkanie służyło prezentacji projektu pod nazwą Wyspa Kultur (w ramach Warszawskich Targów Książki) powstałego z myślą o atrakcyjnej formule uczestnictwa zagranicznych instytutów i ośrodków kultury w imprezie. 


Program wydarzeń towarzyszących Warszawskim Targom Książki z każdym dniem jest bogatszy o nowe punkty. Jedną z istotniejszych jego części są nagrody i wyróżnienia. Nagrody i wyróżnienia na WTK 2011:

 • 51. edycja Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2010 – PTWK
 • Nagroda Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR 2011 – PTWK
 • Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów – Fundator Andrzej Kuryłowicz
 • Nominacje do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki – Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Gazetą Wyborczą
 • Nagroda Fundacji Kultury Polskiej za promowanie książek i literatury polskiej w świecie
 • Nagroda Magellana za najlepsze przewodniki i publikacje kartograficzne – Magazyn Literacki Książki
 • Nagroda za Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” - EMPIK

W terminie Warszawskich Targów Książki odbędą się ważne wydarzenia branży wydawniczej i drukarskiej. Wieczorem, w piątek 13 maja zostanie wręczona Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, której organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa we współpracy z Gazetą Wyborczą. Natomiast 14 maja, w sobotę Polska Izba Druku zorganizuje doroczny bal, na którym odbędzie się gala konkursu o nagrodę Złotego Gryfa za najwyższą jakość wykonania produktu poligraficznego.

 


Dla wygody zwiedzających, na II Warszawskich Targach Książki wyodrębniony zostanie specjalny sektor - Sektor Nowych Technologii. Na II targowym piętrze (PKiN poziom IV) wystawcy prezentujący audiobooki , czytniki e-booków, oferujący usługi z tego zakresu zgromadzeni zostaną w jednej sali. Dodatkowo, w tym rejonie pojawi się powierzchnia demonstracyjna do bezpośredniej prezentacji i promocji produktów.

 

 

Warszawskie Targi Książki w szczególny sposób przygotowują się na odwiedziny najmłodszych czytelników. Z myślą o Milusińskich przygotowywany jest szereg atrakcji i innowacji niespotykanych dotąd na polskich imprezach targowych.
Wśród nowości, m.in.:

 

 • Specjalna aranżacja i nietypowa zabudowa w sali Trojka, gdzie zaprezentuje się większość wydawców dziecięcych
 • Finał akcji „Bajki dla Tomka”, której organizatorem jest Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka. Akcja została zorganizowana dla sześcioletniego Tomka, który w sierpniu ub. roku zatruł się grzybami. Heroiczną walkę lekarzy o życie chłopca przez kilka tygodni śledziła cała Polska. Po udanym przeszczepie wątroby Tomek dochodzi powoli do zdrowia. W odpowiedzi na apel Centrum Zdrowia Dziecka z całego świata napłynęło kilkaset bajek dla chorego chłopca, będącego wówczas w śpiączce.
 • Wystawa prac małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka
 • Wyjątkowy program akcji związanych z promocją literatury i czytelnictwa
 • Sala zabaw dla dzieci, gdzie rodzice będą mogli zostawić dzieci pod fachową opieką przedszkolanek

Więcej informacje

na stronie Warszawskich Targów Książki

.

 

Źródło: Warszawskie Targi Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP