Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Uroczystość 70-lecia Biblioteki w Bochni

Data dodania: 20.05.2016

Główna część uroczystych obchodów jubileuszu 70 – lecia działalności Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, która odbyła się 20 kwietnia 2016 r., była doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku Jubilatki.

Nad uroczystością honorowy patronat objęli: Ludwik Węgrzyn – Starosta Bocheński i Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, którzy osobiście przybyli z gratulacjami i kwiatami. Nie zabrakło przedstawicieli Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, zaprzyjaźnionych bibliotek z województwa Małopolskiego, instytucji kultury, sportu, edukacji, stowarzyszeń z miasta i powiatu, przedstawicieli sponsora nagrody w konkursie na logo Biblioteki i licznych przyjaciół Biblioteki. Wszyscy goście dzielili z pracownikami Książnicy radość przeżywanego wspólnie święta.

Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło wystąpienie Dyrektor Biblioteki, Doroty Rzepka. Następnie wszyscy dowiedzieli jak wyglądało minione 70 lat „w pigułce”, dzięki prezentacji przypominającej najważniejsze wydarzenia z historii, którą przedstawili Elżbieta Kostańska i Mariusz Nakielny.

Uroczystość była doskonałą okazją do ogłoszenia wyników konkursu na logo Biblioteki i pierwszej prezentacji wybranego logotypu. Symboliczny czek z nagrodą dla Łukasza Aleksandrowicza, autora logo, który nie mógł uczestniczyć w uroczystości, przekazali przedstawiciele Kasy Stefczyka Dariusz Gurbiel i Aneta Ziaja - kierownik placówki w Bochni. Dyrektor Biblioteki podziękowała członkom komisji konkursowej: Anecie Ziaja, Alicji Imiołek, Andrzejowi Pacule, Mirosławowi Papstowi i Tomaszowi Ryncarzowi za pracę przy wyborze logotypu.

Odbyło się także otwarcie wystawy fotografii Adama Gierczyka, do której inspiracją była nasza Książnica, zatytułowanej „Biblioteka w obiektywie”. Dzięki czarno-białym fotografiom, pełnym ciepła ujęciom autor w klimatyczny sposób pokazał jubilatkę, jej pracowników i to co dzieje się w jej wnętrzach. Podsumowania odpowiedzi na ankietę, o której wypełnienie poprosiliśmy czytelników, dokonały Alicja Imiołek i Bernadetta Macheta w prezentacji „Jak nas widzą czytelnicy ?”. Wyniki ankiety stanowią nie tylko ocenę dotychczasowej pracy ale wskazują także kierunek działań na kolejne lata.

Spotkanie jubileuszowe było okazją do podziękowań i gratulacji dla Biblioteki oraz jej byłych i obecnych pracowników. Kwiaty i podziękowania skierowano do wieloletniej dyrektor Ludmiły Gut i wszystkich obecnych na uroczystości emerytowanych pracowników. Nagrody Dyrektora Biblioteki z okazji 70-lecia otrzymały zasłużone bibliotekarki: Alicja Imiołek, Jolanta Pajdak, Beata Piskór i Małgorzata Rydz.

Zwieńczeniem uroczystości był piękny i nastrojowy koncert Marka Piekarczyka, któremu akompaniowali Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. Przeplatany wspomnieniami artysty o jego kontaktach z Biblioteką, pierwszych nagraniach dokonanych na 4-ścieżkowym magnetofonie bibliotecznym i eksperymentach muzycznych na fortepianie w sali klubu. Na wszystkich gości jubileuszowego spotkania czekał poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

Galeria zdjęć.
 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP