Polecamy
Andrzej Buck 28,00 PLN

W latach 1939 – 1945 w Polsce do literatury „wchodziło się” poprzez pismo literackie.... więcej >

Gala Małopolski Bibliotekarz Roku 2015

Data dodania: 24.05.2016

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie podczas uroczystej Gali 17 maja 2016 r. wręczono Marii Szewczyk Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2015.

Wręczenie Medalu było zwieńczeniem I etapu ogólnopolskiego konkursu na Bibliotekarza Roku 2015. Honorowy patronat nad wyborem Małopolskiego Bibliotekarza Roku objął Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego. W VI edycji Konkursu brało udział pięć kandydatek: Renata Kruczek z Filii Nr 8 Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Małgorzata Morawiec z Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Jolanta Pytel z Biblioteki Gimnazjum nr 39 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Krakowie, Małgorzata Rydz z Filii Nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni i Maria Szewczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podegrodziu. Każda z pań wykazała się w minionym roku kreatywnością, wieloma inicjatywami promującymi czytelnictwo i może poszczycić się dużymi dokonaniami zawodowymi. Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2015 Kapituła przyznała Marii Szewczyk – dyrektorce Gminnej Biblioteki Publicznej w Podegrodziu doceniając jej kreatywność, pracę nad zmianą postrzegania biblioteki i zawodu bibliotekarza, jej ogromny wkład pracy w budowę, organizację i promocję nowoczesnej biblioteki, będącej równocześnie centrum kultury skupiającym lokalną społeczność, szeroką i różnorodną ofertę kulturalną biblioteki oraz zaangażowanie w utrwalanie i popularyzację kultury Lachów Sądeckich.

Galę finałową poprowadzili Dorota Rzepka – przewodnicząca Zarządu Małopolskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Jerzy Woźniakiewicz – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. List gratulacyjny w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego wręczył laureatce Grzegorz Lipiec – członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Przybywających na galę gości witała kapela ludowa z Podegrodzia, przygrywająca również podczas spotkania. Wręczenie Medalu i dyplomów poprzedziły prezentacje dokonań wszystkich kandydatek, obrazujące ich pracę z czytelnikiem, różnorodność podejmowanych inicjatyw i pomysłowość jaką wykazywały się w promowaniu książek. Osoby zgłoszone zaprezentowały: Renatę Kruczek – Małgorzata Kucek z Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Małgorzatę Morawiec - Katarzyna Foder z Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Jolantę Pytel - Agnieszka Miśkiewicz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie, Małgorzatę Rydz – Alicja Imiołek z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni i Marię Szewczyk – Maria Sosin dyrektor Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu

Medal Małopolski Bibliotekarz Roku 2015 wręczyli: w imieniu SBP - przewodnicząca Okręgu Dorota Rzepka, w imieniu WBP - dyrektor Jerzy Woźniakiewicz. Dyplomy i gratulacje odebrały również pozostałe nominowane bibliotekarki i organizatorzy bibliotek, w których pracują. Zgodnie z tradycją Galę zakończył „Literacki Koncert Życzeń” przygotowany przez Annę Kulińską - nauczyciela bibliotekarza w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Krakowie, laureatkę III edycja konkursu i uczennice: Ewelinę Cegielską, Klaudię Janecką i Natalię Żugaj. Uczennice odczytały wiersze i fragmenty prozy wybrane przez laureatkę i nominowane: R. Kruczek – fragment książki J. L. Wiśniewskiego „Moje historie prawdziwe. Kwiaty, książki i marzenia.”, M. Morawiec – wiersz M. Pawlikowskiej –Jasnorzewskiej „Kto chce bym go kochała”, J. Pytel i M. Rydz – wiersze ks. J. Twardowskiego „Wiersz z banałem w środku” i Śpieszmy się” oraz wybraną przez M. Szewczyk bajkę A. Chachulskiej „Jak Szewczyk smoka pokonał”

Gratulujemy laureatce i nominowanym życząc wiele satysfakcji z wykonywania pięknego zawodu bibliotekarza, hojnych organizatorów, wdzięcznych czytelników i szczęścia w życiu osobistym.

Galeria zdjęć

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP