Polecamy
28,00 PLN 39,00 PLN

Publikacja dostępna także w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Szerokie zainteresowanie pierwszą... więcej >

Promocja książki Anny Matei "Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii"

Autor: Projekty Biblioteka Jagiellońska Biblioteka: Biblioteka Jagiellońska Województwo: małopolskie
Data dodania: 24.05.2016

Szanowni Państwo,

Biblioteka Jagiellońska i Wydawnictwo Czarne w Krakowie zapraszają 09.06.2016, o godz. 17.00 na spotkanie z Anną Mateją, autorką książki „Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii”. Rozmowę poprowadzi Tomasz Fiałkowski.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej, Kraków ul. Oleandry 3.

Książka Anny Matei „Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii” to jedna z pierwszych prób opisu pionierskich operacji transplantologicznych w Polsce. Powściągliwa i surowa w formie reportażowa narracja jest gestem solidarności wobec transplantologów, a także próbą przywołania pamięci o innych, cichych bohaterach tej opowieści – dawcach.

Anna Mateja zabiera nas na sale operacyjne i pozwala obserwować zmagania wybitnych polskich chirurgów, którzy mimo braku środków, warunków i personelu, mimo ostracyzmu społeczeństwa i podejrzliwości środowiska medycznego nie bali się wcielać w życie śmiałych, obarczonych ryzykiem, wizjonerskich pomysłów.

„Czytałem tę książkę tak, jakbym przeglądał się w lustrze i widział wokół siebie tych ludzi, których w większości znam lub znałem. Chciałbym jednak, aby czytelnicy nie tylko zobaczyli zimny obraz, ale też choć trochę odczuli ogromne emocje, które kryją się między wierszami. To one były naszą siłą napędową. Pamiętam, jak w pierwszym roku mojej pracy lekarskiej uczestniczyłem w amputacji nogi. Atmosfera była jak na pogrzebie i po zabiegu spytałem głównego chirurga, o co chodziło, przecież zabieg był konieczny. Kolego, odpowiedział, to wbrew istocie naszego zawodu robić z kogoś kalekę. Gdybym mógł mu przyszyć nogę… tak, to byłoby To.”

Prof. Wiesław Wiktor Jędrzejczak

Więcej informacji na temat książki znajdą Państwo tutaj: http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/serce-pasowalo

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy!Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP