Polecamy
27,00 PLN

„Celem publikacji – przygotowanej dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa... więcej >

Hipotermia od A do Z – wykład Tomasza Sanaka i promocja książki „Hipotermia"

Autor: Projekty Biblioteka Jagiellońska Biblioteka: Biblioteka Jagiellońska Województwo: małopolskie
Data dodania: 25.05.2016

Biblioteka Jagiellońska i Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają 07.06.2016, o godz. 17.00 na spotkanie pt. Hipotermia od A do Z połączone z promocją książki „Hipotermia. Kliniczne aspekty wychłodzenia organizmu. Mechanizmy zagrożeń i kierunki nowoczesnego leczenia” pod red. Sylweriusza Kosińskiego, Tomasza Darochy, Jerzego Sadowskiego, Rafała Drwiły.

Wykład wygłosi Tomasz Sanak - asystent w Zakładzie Medycyny Katastrof i Pomocy Doraźnej Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii na Wydziale Lekarskim.

HIPOTERMIA może być dla naszych pacjentów błogosławieństwem albo przekleństwem. Kardiochirurgia, neurochirurgia i intensywna terapia to dziedziny, w których ochłodzenie ciała zwiększa szanse na powrót do zdrowia. Na całym świecie prowadzone są badania naukowe, które mają otworzyć drzwi do wykorzystania hipotermii również w innych specjalnościach medycznych. Niestety, hipotermia może również odbierać życie. Może być przekleństwem ludzi, którzy żyją, pracują lub odpoczywają w zimnym klimacie, a także tych żyjących w ubóstwie tuż obok nas...

Wczesne rozpoznanie, identyfikacja czynników ryzyka i kwalifikacja pacjentów do leczenia pozaustrojowego umożliwiają skuteczniejsze leczenie. Wielokrotnie spotykane w praktyce opóźnienia w zgłaszaniu chorych i niezrozumiałe blokady decyzyjne wpływają na ostateczne rokowanie w tej grupie chorych.

Więcej informacji na temat książki znajdą Państwo tutaj: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2713,strona,Hipotermia,katid,281.html

Wstęp wolny

ZapraszamyPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP