Polecamy
27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać - warsztaty z Wandą Matras-Mastalerz

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego Województwo: małopolskie
Data dodania: 25.05.2016

25 maja odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców „Książka lekarstwem na smutki i lęki” zajęcia z biblioterapii dla dzieci w oparciu o książki o tematyce biblioterapeutycznej.

W takich książkach nie sposób się nie zakochać. Wiele z nich było wykonanych ręcznie i obejmowało pracę z dzieckiem na różnych etapach wiekowych – począwszy od niemowlaków, które na początku widzą ostro tylko czerń i biel po książki z ruchomymi ilustracjami i zadaniami manualnymi do wykonania w trakcie czytania.

Dzieciaki przekazywały sobie te pozycje z rąk do rąk wzdychając z zachwytu. 

Warsztaty zostały wzbogacone o zabawy z dziećmi rozwijające koordynację ruchów, wspomagające proces lateralizacji dziecka, stymulujące bystrość pamięć, zachęcające do ćwiczeń językowych i logopedycznych.

Zerówkowicze po raz pierwszy poznali książki w formie kamishibai - kartonowe plansze z obrazkami opowiadającymi historię niczym w teatrze.

 

Prowadzenie: dr Wanda Matras-Mastalerz, adiunkt w Katedrze Bibliotekarstwa i Czytelnictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierownik kursu i studiów podyplomowych z zakresu Biblioterapii.

 

Zdjęcia dostępne w galerii BiOAK.

 

Spotkanie odbyło się w ramach zadania pt. „Książka wokół nas” – cykl wydarzeń literacko-kulturalnych w Gminie Gołcza dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Promocja literatury i czytelnictwa,  Priorytet: Partnerstwo Publiczno-Społeczne.

 

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP