Polecamy
99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0... więcej >

Gmina Jasło czyta dzieciom

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 02.06.2016

Ogólnopolska kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom świętuje właśnie jubileusz 15 - lecia. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  uczestniczy w akcji prawie od samego początku.  To już 13 lat jak pracownicy GBP  zachęcają dorosłych, rodziców, wychowawców, opiekunów - by codziennie czytali najmłodszym.

1 czerwca, kiedy obchodzony jest Dzień Dziecka, odbyła się inauguracja  XV  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w gminie Jasło.  Impreza czytelnicza połączona   z obchodami  święta najmłodszych,  tym razem miała miejsce  w Zespole Szkół w Szebniach i Szkole Podstawowej w Niepli. 

Tradycyjnie, coroczne spotkanie, rozpoczęło głośne odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima, którą w tym roku recytowali Rada Rodziców przy ZS w Szebniach oraz dyrektor i bibliotekarze z Gminnej Biblioteki. W spotkaniu inaugurującym tydzień głośnego czytania wzięli udział przedszkolaki i uczniowie klas od 0-3 z Szebni i Niepli. Oprócz najważniejszego w tym dniu głośnego czytania i możliwości obcowania z książką,   przygotowano dla dzieci  wiele atrakcji. Przy współudziale dyrekcji, nauczycieli, sióstr zakonnych, rodziców i pracowników GBP odbyły się liczne konkursy, zabawy integracyjne,  zajęcia ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza, konkurencje z balonami, pokaz baniek mydlanych i wiele innych, które wprowadziły najmłodszych we wspaniały nastrój. Bańki mydlane są uwielbiane przez dzieciaków. Wielką frajdę sprawiło im bieganie, ganianie za bańką mydlaną oraz jej rozbijanie.

O tym, że "czytanie uskrzydla", przekonują od 13 lat na spotkaniach głośnego czytania bibliotekarze, samorządowcy, lokalni pisarze i zaproszeni do współpracy miłośnicy książek. Niedawno także podczas spotkań autorskich sięgnęli po piękne lektury o ochronie przyrody, aby przeczytać je dzieciom i uwrażliwić na los zwierząt, ptaków i owadów w pięciu szkołach gminy Jasło.

Organizatorami akcji czytania dla najmłodszych GMINA JASŁO CZYTA DZIECIOM  byli Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w  Szebniach, Zespół Szkół  i Rada Rodziców w Szebniach oraz SP w Niepli.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP