Polecamy
31,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Dziennikarskie żniwa w gorzowskiej bibliotece

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Województwo: lubuskie
Data dodania: 08.06.2016

Dziennikarskie żniwa w gorzowskiej bibliotece

 

- Mam 13 lat, od dwóch lat „pracuję” w szkolnej redakcji. I nie wyobrażam sobie życia bez dziennikarstwa – mówiła Julia Ostrowska z żarskiego „Kuriera  Dwójki”, nagrodzonego w XI Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego.

W tym roku na konkurs nadesłano 35 gazetek.  Podczas finału,  który odbył  się 7 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie, jury wręczyło dziewięć nagród i osiem wyróżnień. W kategorii szkół podstawowych pierwszą nagrodę zdobyli weterani konkursu: „Kurier Dwójki” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Drugą nagrodę otrzymała gazetka „Na marginesie” ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, a trzecią redakcja „Smyka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie.  Wyróżnienia zdobyły gazetki: „Wesoła czternastka” ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Zielonej  Górze  i „Alfabet” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żarach.

W kategorii gimnazjów najlepszy okazał się gorzowski „Sobuś” z Gimnazjum nr 12.  Druga nagroda powędrowała do żarskiego „Kuriera Trójki” z Gimnazjum nr 3.  Wyróżnienia otrzymały gazetki: „Trzeci Wymiar” z Gimnazjum nr 3 w Nowej Soli oraz „Ikropka.” z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najwyżej oceniono redakcję „Curiera” z II LO w Gorzowie. Drugą nagrodę odebrali młodzi redaktorzy  z gazetki „ Patio”  z gorzowskiego IV LO. Wyróżnienia przyznano  gazetkom „K.I.T.” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie , „Latorośl” z Zespołu Szkół Ogrodniczych z Gorzowie, „Niecodziennik” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku   i „Poliester” z Zespołu Szkół Odzieżowych w Gorzowie. 

Przyznano też dwie nagrody redakcjom z innych placówek oświatowych. Otrzymały je  gazetka „Ambasadorek” z Zespołu  Szkół Specjalnych nr 14 w Gorzowie oraz gazetka „Skrzat” ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego z Lipek Wielkich.  Ponadto gazetka „Skrzat”, która już od dziesięciu lat bierze udział w konkursie, została dodatkowo nagrodzona przez starostę gorzowskiego Małgorzatę Domagałę.  

Podczas finału  młodzi dziennikarze mili okazję zaprezentować swoją twórczość. Wielkimi brawami nagrodzono zabawne felietony ze szkolnego korytarza,  słowniki gwary uczniowskiej, a także anegdoty o nauczycielach.

 

Hanna Ciepiela

Fot. Monika Markowska

Na zdjęciu nagrodzona gazetka "Sobuś" z Gimnazjum nr 12 w Gorzowie

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP