Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Bohaterowie opowieści i opowiadacze

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 13.07.2016

Ile lat mają poznańskie koziołki? Kim był Turlajgroszek? Czy król kruków uratował Poznań? Na te pytania odpowiadali jaślanie, którzy 8 lipca br. wzięli udział  
w rodzinnym pikniku „Polski Pomysłowo Opowiadany” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w Filii nr 3.

                                                                                            

W samo południe wakacyjnego piątku przestrzeń wokół Biblioteki zamieniła się w krainę wyobraźni, gdzie czas na chwilę się zatrzymał, a wszystko dookoła stało się baśniową przygodą. Dzieci i dorośli wysłuchali opowieści bajarza Marka z grupy Baśnie Właśnie: O królu kruków, poznańskich koziołkach, ludach biedorobach, Szewczyku Dratewce, Panu Kocickim i  Turlajgroszku, żywo komentując akcję i chętnie włączając się w opowiadanie.

 

Nie wiedziałem, że poznańskie koziołki mają już 100 lat – powiedział zaskoczony Michał. (…)a  ja nie chciałabym, aby w moim pokoju zamieszkały biedoroby – dodała Zuzia.

 

Opowieści płynęły przy dźwiękach cytry, bębenka i innych niecodziennych instrumentów. Najmłodsi wspólnie z rodzicami stali się opowiadaczami, bohaterami opowieści, czarodziejskimi zaklinaczami i bacznymi słuchaczami podań na bazie metody storytelling. Każda historia kończyła się morałem pokazując nam, że warto wierzyć w dobro, mądrość i swoje marzenia.

 

Wydarzenie było częścią akcji „Polski Pomysłowo Opowiadany” realizowanej w ramach projektu „Polski – Pomysłowy”. Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana. Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.pl oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.

Dziękujemy Zarządowi Osiedla Jasło Mickiewicza za zaangażowanie się w wydarzenie.

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP