Polecamy
46,00 PLN 62,00 PLN

Przez warsztaty pracy z książką rozumiemy aktywne spotkania ludzi z literaturą, a jednocześnie ze... więcej >

Magia powraca!

Data dodania: 01.09.2016

Magia powraca!

Coś o czym marzyli wszyscy fani najpopularniejszego czarodzieja staje się faktem! 22 października, dokładnie o północy, drzwi księgarń otworzą się, by tysiące Czytelników na nowo mogło przenieść się do magicznego świata Harry’ego Pottera. Wszyscy Potteromaniacy mogą już zacierać ręce z radości, najbliższe miesiące bowiem upłyną w oczekiwaniu na ósmą historię o Harrym Potterze – „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Jeśli ktoś czuł niedosyt po zakończeniu siódmej części i w głębi duszy marzył, by J.K. Rowling zdradziła jak dalej potoczą się losy czarodziejów z Hogwartu, teraz będzie miał okazję, by przekonać się, jak wygląda przyszłość głównych bohaterów i ich rodzin.

Akcja „Przeklętego Dziecka” dzieje się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie serii. Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

Czas, który pozostał do wydania książki jest świetną okazją do odświeżenia sobie całej serii, a doskonałym ku temu powodem jest z pewnościąnowe wydanie wszystkich części Harry’ego Pottera w pięknych okładkach, które zaprojektowane zostały przez Jonny’egoDuddle’a. Cała seria będzie dostępna w księgarniach już od 20 lipca.Wszystkie siedem tomów otrzyma zupełnie nowy wygląd. Wydanie będzie się różniło od poprzednich nie tylko okładką, ale i wnętrzem – tekst został przejrzany i poprawiony przez autorkę i tłumacza. Ponadto, po raz pierwszy na początku każdego tomu pojawi się mapka Hogwartu i okolic, początki rozdziałów ozdobione będą specjalnymi gwiazdkami, a na końcu pierwszego tomu na czytelników czekać będzie coś zupełnie wyjątkowego – "akta personalne" J.K. Rowling, z których można dowiedzieć się między innymi, jakie jest ulubione zwierzę czy bohater literacki autorki.

                 

Na tym jednak nie koniec niespodzianek. By umilić oczekiwanie na ósmą historię, z początkiem października wydana zostanie kolejna ilustrowana część − „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Tak jak poprzednio autorem ilustracji jestJim Kay.Artysta przyznał: „Jestem ogromnie podekscytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii Harry Potter. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling.” Po ubiegłorocznym sukcesie ilustrowanego pierwszego tomu serii wiadomo już, że ten zamiar mu się udał!

Popularność jaką zyskała seria o Harrym Potterze to zjawisko rzadko spotykane na rynku wydawniczym. Nieprzemijająca sława i ciekawość z jaką kolejne pokolenia zapoznają się przygodami Harry’ego, Hermiony i Rona sprawia, że książka od wielu lat nie schodzi z list najlepiej sprzedających się książek na świecie. Dlatego też zapraszamy Państwa do kontaktu z działem handlowym, który przedstawi dokładną ofertę. Mamy nadzieję, że zarówno nowe wydanie jak i „Przeklęte Dziecko” wzbogacą Państwa zbiory i uatrakcyjnią ofertę czytelniczą.

Kontakt z działem promocji: handlowy@mediarodzina.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP