Polecamy
79,00 PLN 99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0 21... więcej >

Program Śląskich Targów Książki pełny niespodzianek

Data dodania: 27.09.2016

Program Śląskich Targów Książki pełny niespodzianek

Jesteś wydawcą, bibliotekarzem, księgarzem, nauczycielem, czy animatorem kultury, a może blogerem lub po prostu miłośnikiem dobrej literatury? Już teraz zaplanuj swoją wizytę na Targach, które przez trzy dni będą gościć ponad 150 wystawców oraz 100 polskich i zagranicznych autorów.

W szczegółowym planowaniu pobytu na Śląskich Targach Książki naszym gościom pomoże specjalnie przygotowana na tę okazję, darmowa aplikacja Eventory do pobrania z AppStore lub Google Play. Wystarczy zalogować się w aplikacji i odnaleźć Śląskie Targi Książki na liście wydarzeń. Wszyscy, którzy dołączą do wydarzenia, będą tam mogli znaleźć pełną listę autorów, program na scenach, spis wystawców, plan targów i wiele innych przydatnych informacji.

Odwiedzającym Targi, którzy poszukują tu konkretnych tytułów, polecamy wyszukiwarkę publikacji oferowanych na ŚTK, dostępną na stronie slaskczyta.pl i pod adresem stk.libriko.pl. Katalog Online Śląskich Targów Książki to wspólny projekt Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego i organizatora wykonawczego ŚTK – firmy Murator EXPO. Zbudowany w oparciu o Bazę Polskiego Rynku Wydawniczego LibriKo, Katalog jest narzędziem zawierającym łatwe do wyszukania informacje o książkach z oferty wydawnictw uczestniczących w Targach, które zostały wprowadzone na rynek w ubiegłych latach. Dostęp do Katalogu przez Internet, a także w Punkcie Informacji bezpośrednio na Targach, ułatwi odnalezienie konkretnych publikacji na stoiskach wydawców.

Czytelnicy sięgający po nowoczesne rozwiązania będą mogli też znaleźć na długiej liście targowych atrakcji między innymi spotkanie poświęcone e-bookom i e-czytnikom „Puk, puk tu ebook”, organizowane przez Fundację Miasto Słów. Czym są e-booki? Jak wybrać czytnik? – to tylko niektóre praktyczne kwestie, które zostaną poruszone na spotkaniu z Krzysztofem Zemczakiem, przedstawicielem portalu www.eCzytelnik.com.

Targi to nie tylko okazja do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i technologicznymi nowinkami na rynku książki. To także inspiracja do aktywnego udziału w literackim świecie i wymiany pomysłów. Z tą myślą członkowie Sekcji Literackiej „Lorgus” Śląskiego Klubu Fantastyki zapraszają publiczność do udziału w spotkaniu, w czasie którego zdradzą czytelnikom, jak zaczęli pisać, i gdzie szukali wsparcia w trakcie procesu twórczego. Motywująca będzie też rozmowa Śląskich Blogerów Książkowych z lokalnymi autorami: Anną Kańtoch i Romualdem Pawlakiem, którzy opowiedzą o kolejnych etapach tworzenia, a także o tym, jak dużą wartość mają książki w ich życiu. Ponadto Śląscy Blogerzy Książkowi jako najbardziej zaczytana grupa na Śląsku już po raz drugi zachęci odwiedzających Targi do wielkiej wymiany książkowej i pobicia rekordu z ubiegłego roku, kiedy to nowy dom znalazło około 1000 książek.

Dla wszystkich odwiedzających Śląskie Targi Książki serwis Granice.pl przygotował konkurs „Manewry targowe”, w którym przez wszystkie dni będzie można wygrać nawet kilkanaście tytułów. Aby wziąć udział w konkursie, warto zwiedzanie Targów rozpocząć od stoiska serwisu Granice.pl (nr 11). Należy odebrać na nim formularz konkursowy, po czym – zwiedzając targi – poszukać odpowiedzi na zawarte w nim pytania. Po zebraniu odpowiedzi trzeba wrócić do stoiska 11, gdzie na czytelników czekają zestawy nawet do kilkunastu nagród książkowych.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP