Polecamy
25,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”,... więcej >

Śpiewanie z Adamem Strugiem

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śrómieście m. st. Warszawy Województwo: mazowieckie
Data dodania: 10.10.2016

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 97

 

zaprasza na wspólne śpiewanie z Adamem Strugiem

 

Adam Strug to śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, zbieracz i popularyzator polskich pieśni przekazywanych w tradycji ustnej. Strug wykonuje muzykę tradycyjną (płyty "Requiem Polskie", "Pieśń o Bożym umęczeniu") i własną, w której jest autorem tekstów, kompozytorem i wykonawcą (płyty "Adieu", "Strug. Leśmian. Soyka", "Mysz").

 

Spotkania śpiewacze poświęcone są pieśniom roku liturgicznego, obrzędowego oraz historycznym w wariantach melodycznych przekazywanych nieprzerwanie w tradycji ustnej w wioskach drobnoszlacheckich północno-wschodniego Mazowsza.

Formuła spotkań nieinwazyjna: prowadzący podaje motyw, a zgromadzeni śpiewają. Od warsztatów spotkania różnią się tym, że nie tyle uczymy się śpiewać, co odnajdujemy w sobie pokłady zbiorowej pamięci muzycznej oraz indywidualne – siłę i barwę głosu.

 

 

11 października 2016 r. zapraszamy o godz. 18.00 do Centrum Informacji im Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ulicy Czerniakowskiej 178APartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP