Polecamy
Jefim Szyfrin 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, PANDA WIELKA ” – pandy wielkie pochodzą z Chin. Uwielbiają jeść bambus i... więcej >

Ekologiczny konkurs dla młodzieży w Jaworznie

Data dodania: 28.02.2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami, do wzięcia udziału w konkursie „Katalog powinności ekologicznych i socjalnych w obliczu zmian klimatycznych”.
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Kulturalny Klub Ekologiczny”, wchodzącego w skład programu edukacyjnego – Biblioteka z Klimatem.

Założenia konkursu są zgodne z myślą Floriana Plita, która brzmi: Mamy tylko jedną Ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości ekologicznej młodzieży, zainspirowanie do kreatywnego działania w obszarze ochrony środowiska, rozbudzenie zainteresowania tematem wpływu rozwoju cywilizacji na biosferę.

Zadaniem uczestników konkursu, będzie przygotowanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej zagrożenia wynikające z zaniedbań powinności ekologiczny i socjalnych wobec naszej planety. Przedstawione wnioski, hipotezy i wizje przyszłości muszą być poparte aktualnymi danymi, pochodzącymi z wiarygodnych źródeł. Praca powinna być zapisana na płycie CD lub DVD. Pracę i zgłoszenie uczestnictwa, należy przesłać do 30 kwietnia.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie www.biblioteka.jaw.pl

Fundatorami nagród są:

  • Granna – producent gier;
  • Fundacja Vissmann – Ze wszystkich sił;
  • Bank Ochrony Środowiska.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP