Polecamy
Małgorzata Kowalska 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Zabawy parateatralne, czyli teatralizacja literatury

Data dodania: 25.10.2016

Zabawy parateatralne, czyli teatralizacja literatury

Galeria Książki zaprasza 3 listopada o godzinie 18.00 na webinarium „Zabawy parateatralne, czyli teatralizacja literatury”, które będzie prowadzone przez Jerzego Kumiegę. To webinarium będzie prezentacją doświadczeń praktycznych. Prowadzący w oparciu o własne działania wprowadzi w świat teatralnych działań, jakie można podejmować w bibliotekach, szkołach w domu. Zastanowi się czy można stworzyć teatr w pół godziny, czy trzeba znać tworzywo teatru, by tworzyć teatr, a także jakie korzyści wynikają z teatralnych zabaw opartych na literaturze dla dzieci.

Jerzy Kumiega – bibliotekarz, kierownik Działu Pracy z Dziećmi w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, trener I stopnia, organizator szkoleń i doskonalenia zawodowego bibliotekarzy, twórca warsztatów „Rozwijanie zainteresowań
czytelniczych dzieci i młodzieży przez twórczą aktywizację”. Sekretarz Zarządu Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Autor wielu publikacji z zakresu bibliotekarstwa i czytelnictwa dzieci. Jest koordynatorem projektu „Z książką na walizkach”, pomysłodawcą projektu edukacyjnego „Biblioteka-Światoteka”, członkiem jury konkursu Nagrody im. K. Makuszyńskiego, członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych IBBY.

Aby wziąć udział w webinarium wystarczy kliknąć https://frsi.clickmeeting.com/zabawy-parateatralne-czyli-teatralizacja-literatury oraz podać swoje imię i adres mailowy, (można również włączyć opcję sprawdzania swojego sprzętu), następnie kliknąć przycisk „Wejdź”. Rejestracji najlepiej dokonać 10 minut przed spotkaniem i czekać na jego rozpoczęcie. W trackie spotkania osoba je moderująca, będzie służyć pomocą w razie jakichkolwiek trudności.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Źródło: Nowy EBIB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP