Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Europe Code Week w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 26.10.2016

Podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle czynnie włączyła się w propagowanie nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, ponieważ kodowania można się uczyć bez względu na wiek.

Dzieci w wieku 6-8 lat zaprosiliśmy do świata Scratch Junior, gdzie w towarzystwie sympatycznego Kotka poznawały  podstawy programowania. Przy pomocy kolorowych puzzli nasi mali programiści układali skomplikowane polecenia dla bohaterów swoich historyjek. Udowodnili, że kodowanie jest nie tylko łatwe, ale to świetna zabawa. Korzystając  z tabletów dzieci stworzyły ciekawe i pomysłowe scenki, które  na zakończenie naszych zajęć  każdy z uczestników pokazał kolegom i koleżankom.

Starsi adepci programowania w wieku 9-12 lat podczas dwóch spotkań zapoznali się z programem Scratch. Odkryli znaczenie grup poleceń oznaczonych  różnymi kolorami i odpowiadającymi za różne działania np. ruch, dźwięk czy wygląd. Nauczyli się dodawać duszki, poruszać postaciami w różnych kierunkach i zmieniać tło. Stworzyli  tańczącego dinozaura, animowali swoje imię i  przeprowadzili wybrane zwierzątko przez labirynt. Szkoda, że to tak krótko trwało. Chciałbym częściej kodować – powiedział Piotrek na zakończenie zajęć.

Seniorzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach Akademia zdrowia dla seniora i  Potyczki z tabletami. Podczas pierwszych poznali strony www promujące zdrowy styl życia, dowiedzieli się gdzie i jak znaleźć opinie o lekarzach, czasie oczekiwania na zabiegi oraz jak odnaleźć lek w aptece online. Dzięki Potyczkom z tabletami mieli możliwość poznać różne aplikacje np. Google Earth, pozwalającej na wirtualną podróż do dowolnego miejsca na Ziemi. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziły  też gry umysłowe np. Słowotok, Dots czy 2048, które sprawiły, że uczestnikom trudno było się rozstać z tabletami.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP