Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji... więcej >

Droga książki do biblioteki - seminarium

Autor: Biblioteka: Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu Województwo: lubelskie
Data dodania: 31.10.2016

9 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się seminarium „Droga książki do biblioteki” poświęcone problematyce gromadzenia i kształtowania zbiorów w bibliotekach publicznych. Przedsięwzięcie jest wspólnie realizowanym zadaniem przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Urząd Statystyczny w Lublinie i jednym z działań edukacji statystycznej, wynikającym z zawartego w roku ubiegłym porozumienia o współpracy między tymi jednostkami.

Program seminarium przewiduje wystąpienia przygotowane zarówno przez przedstawicieli urzędu statystycznego jak też bibliotekarzy bibliotek publicznych i przedstawia się w sposób następujący:

1.   Rynek wydawniczy - Dorota Kostrubiec, Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Zamościu,

2.   Polityka gromadzenia zbiorów w bibliotekach publicznych województwa lubelskiego - Paweł Kordybacha i Małgorzata Pieczykolan, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie,

3.   Kształtowanie zasobów w bibliotekach powiatu zamojskiego w ostatnim dziesięcioleciu - Danuta Zwolińska, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.

4.   Nabytki Książnicy Zamojskiej w latach 2006 - 2015 - Danuta R. Kawałko, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.

Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem - jakie czynniki i zjawiska społeczne, w sposób najbardziej widoczny, wpływają na strukturę i wielkość gromadzonych zasobów bibliotecznych, z których korzystają czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP