Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Magia słów Michała Rusinka w Klubie Czytających Rodzin

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 09.11.2016

Czym różni się wiersz od nie wiersza? Jak brzmi najlepszy przymiotnik świata oraz jakie stworki mieszkają na stronach najnowszej książki naszego gościa? Na te i wiele innych równie ciekawych pytań odpowiedzieli 4 listopada br. mali sympatycy literatury, którzy spotkali się w MBP w Jaśle z Michałem Rusinkiem, autorem książek dla dzieci  i dorosłych, wierszyków, oraz scenariuszy telewizyjnych.

Podczas spotkania, najmłodsi mieli okazję sprawdzić swoją umiejętność rymowania, dowiedzieć się jak ważną rolę odgrywają w opowiadaniu przymiotniki oraz wysłuchać wybranych wierszy pisarza.

Na prośbę autora dzieci podawały przymiotniki, które posłużyły do wspólnego opowiadania Uzupełniony dziecięcymi przymiotnikami tekst okazał się nie lada gratką dla czytającego  i słuchających współautorów. A wszystko za przyczyną m.in.: „kociousznej czarownicy”, „podłej jajecznicy” i „krawatowego okna”, które to wywołały gromki śmiech u słuchaczy. Uczestnicy spotkania mogli również poczuć się jak dziennikarze i zadać Michałowi Rusinkowi pytania, m.in. Czy w domu uczy Pan dzieci przeklinać? – pytał ciekawy Igor (…)  a  czy ma Pan dni, kiedy rymy same układają się w głowie? – dopytywała Michalina.

Klubowicze byli oczarowani humorem i zabawnymi opowieściami pisarza, który podkreślił, że czytanie książek uczy wyrażać myśli i rozumieć innych.

 

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna  
w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP