Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

Praca za czytanie książek

Data dodania: 22.11.2016

Praca za czytanie książek

15 pracodawców, w tym największe firmy w swoich sektorach, postanowiło postawić kandydatom do pracy nietypowy warunek. W aktualnie prowadzonych przez nich rekrutacjach poszukiwane są osoby, które oprócz doświadczenia na podobnym stanowisku, czy znajomości języka obcego muszą wykazać się czytaniem książek.

W ten sposób pracowników szukają m.in. jeden z największych producentów słodyczy w Polsce, wielka internetowa platforma sprzedaży odzieży i wiodące koncerny medialne. Akcja odbywa się w ramach kampanii Czytaj PL.

Relaks, poszerzanie horyzontów, rozwijanie wyobraźni - o tych korzyściach płynących z obcowania z literaturą wiedzą wszyscy. Po raz pierwszy jednak spędzanie wieczorów z ulubioną lekturą może pomóc w znalezieniu nowej pracy. W wielu ogłoszeniach rekrutacyjnych pojawił się zapis związany z czytaniem książek. W przypadku części z nich czytanie będzie dodatkowym atutem, a w przypadku innych jest po prostu "mile widziane". Niektórzy rekrutujący zachęcają potencjalnych pracowników do podzielenia się tytułami swoich lektur.

Wszystkie firmy biorące udział w akcji zdecydowanie jednak premiują czytających kandydatów. Zyskują tym samym tytuł "Pracodawcy Przyjaznego Czytającym" oraz zniżki na e-booki i audiobooki dla swojego zespołu. Badania wskazują, że osoby czytające są często bardziej kreatywne, mają większą wyobraźnię. Dlatego przekonaliśmy pracodawców, że tego rodzaju pracownicy wniosą dużo do ich firm. Jednocześnie chcieliśmy pokazać, że czytanie może się po prostu opłacać - pomaga zdobyć dobrą pracę w czołowym przedsiębiorstwie danej branży - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora kampanii Czytaj PL.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP