Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Dodatkowe Programy MKiDN ogłoszone

Data dodania: 23.12.2016

Dodatkowe Programy MKiDN ogłoszone

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił kolejne 3 programy na 2017 r.:

  • Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci. Celem programu jest wspieranie samorządów w zapewnianiu stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości.
  • Wspieranie opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju. Celem programu jest zaangażowanie w opiekę nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami jak największej liczby różnych podmiotów, w celu zwiększenia wiedzy o historii naszego kraju, zwłaszcza o jej najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych aspektach, i dzięki temu wzmocnienie świadomości obywatelskiej i postaw patriotycznych.
  • Kultura cyfrowa. Celem programu „Kultura cyfrowa” jest udostępnianie i umożliwianie ponownego wykorzystywania zasobów cyfrowych do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych, uwzględniające opracowanie i digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego. Program jest kontynuacją, rozpoczętego w 2016 r., pilotażowego programu „Kultura cyfrowa”, rozszerzonego w roku 2017 o możliwość realizacji projektów edukacyjnych dotyczących wykorzystania zasobów cyfrowych.

Ogłoszony został również program:

  • Promocja kultury polskiej za granicą 2018 – Promesa. Celem programu „Promocja kultury polskiej za granicą 2018 – Promesa” jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski poza granicami kraju oraz trwałe zakorzenienie wśród zagranicznych odbiorców znajomości dorobku artystycznego i intelektualnego Polski i Polaków.


Nabór wniosków do wymienionych programów potrwa do 31 stycznia 2017 r. Formularze w systemie EBOI zostaną udostępnione na początku stycznia 2017 r. Więcej informacji na temat programów dostępnych jest w zakładce Programy MKiDN 2017.

Źródło: MKiDN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP