Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

Spotkanie z Jaśminą Wójcik

Autor: Lucyna Dąbrowska Biblioteka: Biblioteka Publiczna w Ursusie Województwo: mazowieckie
Data dodania: 02.01.2017

W poniedziałek 23 stycznia 2017 r. w Czytelni Naukowej Nr XIX odbędzie się spotkanie autorskie z Jaśminą Wójcik, artystką wizualna, autorką prac wideo, rysunków, projektów w przestrzeni miejskiej, interaktywnych instalacji, animatorką akcji społecznych. 

Jaśmina Wójcik (ur. 1983) - laureatka wielu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną, m.in. I nagrody w Konkursie Samsung Art Master w 2007 roku za pracę „Improwizacja” oraz Grand Prix konkursu Kino Polska i Onetu „Film w minutę“ w 2007. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2007 i 2013. W 2015 roku laureatka Grand Prix Nagrody Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy za projekt w przestrzeni dawnych Zakładów Mechanicznych Ursus („Zakłady. Ursus 2014”). 

Laureatka 5. edycji Nagrody Filmowej z projektem „Symfonia Fabryki Ursus” (wyróżnienie przyznawane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Szkołę Wajdy). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Podczas spotkania artystka zapozna nas z projektami, w których brała udział, a także opowie o swoim zainteresowaniu Ursusem i działaniach upamiętniających historię dzielnicy. Niedawno miała miejsce premiera publikacji „Ursus, to tutaj wszystko się zaczęło” pod redakcją Jaśminy Wójcik, przygotowanej we współpracy z Ośrodkiem Kultury „ARSUS” i Urzędem Dzielnicy Ursus.

Spotkanie poprowadzi Lucyna Dąbrowska, animatorka DKK i bibliotekarka.
Wstęp wolny.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP