Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Książki nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lidgren

Data dodania: 09.01.2017

Książki nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lidgren

29 października 2016 r. podczas 20. Jubileuszowych Targów Książki w Krakowie, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” wraz z Wydawnictwami: Literatura, Nasza Księgarnia i Publicat, zaprezentowała książki nagrodzone w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Na Konkurs napłynęło blisko 400 prac w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku do 6 lat, od 6 do 10 lat oraz od 10 do 14 lat. Jury, któremu przewodniczyła prof. dr hab. Joanna Papuzińska, literaturoznawca i pisarka, przyznało 8 nagród, 3 wyróżnienia oraz wyróżnienie specjalne.

Wyjątkowość Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren polega m.in. na tym, że nagradzane w nim prace w pół roku po ogłoszeniu wyników pojawiają się na rynku księgarskim, co zapewniają zaangażowane w projekt wydawnictwa. Ważną cechą Konkursu jest też to,
że nagrodzone tytuły są napisane według najwyższych standardów literatury dla dzieci, których wzorem jest twórczość patronki Konkursu, wielkiej szwedzkiej pisarki, Astrid Lindgren: są ciekawe dla młodego odbiorcy, uczą myślenia, poszerzają wiedzę, pomagają budować pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie, poruszają najlepsze struny w duszy dziecka. Konkurs jest ogłaszany co trzy lata, począwszy od roku 2006.

Konkurs zdobył uznanie i wsparcie jednego z najważniejszych Mecenasów kultury w Polsce – Fundacji PZU.

Fundacja PZU wspiera Konkurs na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży od samego początku. Dostrzegamy potrzebę wydawania w Polsce wartościowych książek, napisanych piękną polszczyzną, ukazujących pozytywnych bohaterów, którzy promują wśród dzieci i młodzieży dobre wzorce zachowań. Dzięki temu projektowi, wspólnie z Fundacją „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, przyczyniamy się również do odkrywania nowych talentów literackich i wspieramy ich twórczy rozwój – powiedziała Marta Wolańska, Dyrektor Fundacji PZU.

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP